Jeseník – Mohelnice 4 : 2

V dalším utkání krajského přeboru jsme nastoupili proti prvnímu těžšímu soupeři. Při rozcvičování se navíc zranil Sytař, který stihl nastoupit až do druhého poločasu.

FK JESENÍK – FK MOHELNICE 4:2 pol. (1:1)

Hned od úvodních minut jsme si vypracovali převahu, ale úvodní šanci neproměnil M.Zelinka, který trefil jenom hostujícího brankaře. Soupeř se snažil pozorně bránit a čekal na naše chyby. Ty samozřejmě v dnešním utkání přicházely více než bylo zdrávo. Soupeř v zakončení naštěstí nebyl přesný, nebo důrazný. Přesto naši hráči jako první otevřeli skóre zápasu. Ve 13.min. se prosadil Petr Buček střelou ze střední vzdálenosti, která skončilo pod břevnem hostující branky. Tato branka ještě více uklidnila naše mužstvo, kdy z herní převahy však pojištění našeho vedení nepřišlo ani přes nadějné střelecké pokusy. Minutu před poločasovou přestávkou jsme inkasovali branku z rychlého protiútoku soupeře.

Druhý poločas jsme začali náporem, kdy však Latzel byl málo důrazný v zakončení a hostující brankař vyrazil jeho pokus na rohový kop. Po něm však následoval rychlý brejk hostů a jejích vedoucí branka v naší síti. Tato branka nás přibrzdila, ale nezastavila. Zrychleným střídáním jsme si stále vypracovali příležitosti, ale vyrovnat se nám podařilo až ve 49.min., kdy Matěj Zelinka dorazil zablokovanou střelu do sítě. Po této brance jsme nabídli hostům ještě jednu šanci, ale Vajda své zaváhání při rozehrávce napravil. Rozhodující branku jsme dali v 56.min, kdy Matěj Zelinka křížnou střelou strhl vedení na naší stranu. V poslední minutě ještě Matyáš Latzel předvedl jednu ze svých individuální akci, kdy obešel čtyři protihráče i s brankařem a míč poslal do opuštěné branky.

Zhodnocení zápasu: Dneska naším největším soupeřem byla vlastní hlava a ne kluci z Mohelnice. Ti poctivě bojovali a vyčkávali na naše chyby v rozehrávce. Naši hráči se utápěli v individualismu a nedodržovali stanovenou taktiku, kdy velmi často opouštěli své svěřený prostory. Teprve po pohovoru v poločasové přestávce jsme se zlepšili a výsledkem toho byla zlepšená hra ve druhém poločase a otočení výsledku ve svůj prospěch. V závěru utkání, kdy jsme střídali velmi rychlo jsme soupeře přehráli a rozhodli toto utkání ve svůj prospěch. Příští týden nás čeká tzv. anglický týden, kdy ve středu hrajeme v Želatovicích a v neděli ve Slavoníně.

FOTOGALERIE

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Latzel – Plšek, Krézek – Zelinka M., Buček, Kmínek – Planý. Střídali: Malysa, Hamšík – Sytař, Juřena, Bartoš, Sedlák, Švec, Kubánek, Zelinka K.,Polčák, Špelda, Forajta, Dostál. Branky za FKJ: Zelinka M. 2x, Buček, Latzel.