Mikulovice – Jeseník 2 : 12

Po domácím vítězství minulý týden jsme zajížděli k soupeři do Mikulovic, kde na nás čekal poměrné mladý a snaživý protivník.

Okresní přebor starších přípravek
FK MIKULOVICE – FK JESENÍK „A“ 2:12 pol. (2:5)

Od úvodních minut jsme se snažili navázat na kolektivní výkon z minulého týdne, ale bohužel kombinace našemu mužstva nešla podle trenérových představ. Hráči hráli zbytečně individuálně a každý se snažil vstřelit branku na úkor kombinace. První branku v utkání vstřelil nakonec Adam Polčák, který se prosadil střelou ze střední vzdálenosti. Snaživý domácí celek naše mužstvo dostával jen občas do úzkých a to ještě převážně jen po vlastních chybách naších nadějí. V průběhu prvního poločasu domácí ačkoliv si nevypracovali žádnou brankovou příležitost přesto dvakrát skórovali, neboť dokázali využit naších chyb. I přes tříbrankové vedení v poločasu bylo v kabině co vysvětlovat. Hlavně, aby se mužstvo vrátilo ke kombinační hře.

Ve druhém poločase jsme si už začali i více nahrávat a hráli kombinačně. S přibývajícím časem a převahou jsme navyšovali i brankový rozdíl ve skóre. Po získání herní převahy však došlo k uspokojení naších nadějí a domácí si dokázali vypracovat i několik brankových příležitosti, které však spolehlivě vyřešil Polčák v naší brance. Herní převaha se projevila i v konečném výsledků, který se opět zastavil na dvouciferném rozdílu.

Utkání jsme měli od začátku herně i výsledkově pod kontrolou a je jen škoda, že hráči pozdě pochopili, že kombinační hrou se daleko lépe a snadněji prosadí než individuálně. Společně však tyto nedostatky budeme odstraňovat, abychom se zápas od zápasu ještě zlepšovali.

Sestava FKJ: Polčák Adam – Kubánek Jiří, Formánek Ondřej, Hlobil Lukáš, Špelda Vojtěch, Bár David. Střídal: Tomášek Ondřej. Branky: Kubánek 3x, Bár 3x, Polčák 2x, Hlobil 2x, Formánek a Špelda.