Želatovice – Jeseník 1 : 2

Na hřišti v Želatovicích jsme se představili po třech měsících a v dobré paměti jsme ještě měli špatný výkon z posledního vzájemného měření sil.

FC ŽELATOVICE – FK JESENÍK 1:2 pol. (0:2)

Samozřejmě, že do dnešního utkání nastoupili úplně jinak složené týmy, ale většina naších hráčů si tento debakl velmi dobře pamatovala a zažila na vlastní kůži. Od úvodních minut jsme se snažili získat územní převahu a domácí zatlačit na vlastní polovinu, kdy se nám toto docela i dařilo. Domácí mužstvo mělo s naším vysunutým napadáním značné problémy. Velkým nepřítelem nám však byla vysoká tráva ve které nám nevycházeli kombinace podle vlastních představ. Z úvodního tlaku jsme nastřelili tyčku zásluhou Bartoše a v sedmé minutě jsme se ujali vedení zásluhou Matyáše Latzela, který zužitkoval přesnou přihrávku od Bučka. Soupeře jsme přehrávali herně, ale zakončení jako obvykle vázlo. Druhou pojišťovací branku vstřelil Samuel Planý v 19.min. po přihrávce Karla Zelinky. I přes naší snahu jsme se do poločasové přestávky gólově neprosadili.

Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit rozehrávku, ale bohužel někteří naší jedinci nepochopili vůbec smysl kolektivní hry a hráli pouze individuálně. Utkání jsme měli herně stále pod kontrolou, ale zvýšení brankového vedení nepřicházelo. Šancí z naší strany bylo jako šafránu a druhý poločas se víceméně prokecal s rozhodčím a se soupeřem. V závěru utkání se domácím podařilo vstřelit čestnou branku z přímého kopu, které však neměla už žádný vliv na naše vítězství v dnešním utkání.

Zhodnocení zápasu: Co dneska vlastně hodnotit? Po fotbalové stránce to byla jedna velká bída. Hráči hned jak zjistili, že mají herně navrch nad svým soupeřem, tak jím kombinační fotbal nic neříkal a hráli individuálně. Bohužel je to stále neřest naších některých hráčů. Soupeř byl sice snaživý, ale herně za námi jednoznačně zaostával. Dneska jsme splnili povinnost v podobě zisku tří bodu do tabulky, kdy historie se nebude ptát po jakém výkonu jsme toho dosáhli. Věřme, že s kvalitativně lepšími soupeři se bude zlepšovat i náš herní výkon. Už v neděli zajíždíme na hřiště nevyzpytatelného Slavonína.

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Sytař – Bartoš, Kubánek – Zelinka M., Buček, Latzel – Krézek. Střídali: Malysa – Sedlák, Švec, Plšek, Planý, Kmínek, Polčák, Zelinka K., Špelda, Forajta, Dostál. Branky za FKJ: Latzel, Planý.