Vítězství po boji

FK Jeseník  –  Nový Jičín  –  4 : 2 (3 : 2)

Sestava:      Balčirák-2  –  Formánek-2,5; Nečesal-1; Cekuras-1;

Švajka-3  –  Hapala-2; Olšák-2; Bráblík-2,5; Planý-3

Prachař-1,5; Weber-2,5 // Vicha-hrál krátce

Branky:        2x – Prachař; 1x – Cekuras, Weber

Komentář:   Utkání s Novým Jičínem začalo velmi svižně. 2.min., rohový kop, po kterém se ve vniklé skrumáži nejlépe orientoval Cekuras a pohotovou dorážkou poslal naše mužstvo do vedení. 4.min., rohový kop ve prospěch hostí a po stejné situaci soupeř srovnává. Poté se situace přece jen trochu uklidnila, ale urputný boj pokračoval. Hosté z Jičína byli o málo techničtější a přesnější v kombinaci, naši hráči zase důraznější a nebezpečnější v útočném snažení. V naší hře bylo dost hluchých míst, ale na druhou stranu jsme dokázali předvést také několik přímo ukázkových fotbalových akcí a některé z nich jsme uměli i gólově zakončit. Po čtvrthodině se po individuální akci prosadil Prachař a o pět minut později se po nezištné přihrávce Hapaly zapsal mezi střelce Weber. Soupeř se však nevzdával a když v další obrovské příležitosti selhal Hapala, těsně před poločasem se dostal opět na dostřel. Druhý poločas již tak pohledný nebyl. Spíše se bojovalo a osobní souboje často končili vzájemnou „strkanicí“. Přesto jsme dokázali přidat, po další pohledné kombinaci, gólovou pojistku, když se po akci Formánka podruhé dorážkou prosadil Prachař.

Celkové hodnocení:     bojovný, ale jen průměrný výkon