Slavonín – Jeseník 2 : 2

K dalšímu výjezdu do Olomouce na utkání krajského přeboru mladších žáků jsme se museli obejit bez několika hráčů, ale ti co jeli nemusí litovat, protože předvedli velmi dobrý kolektivní fotbal.

TJ SOKOL SLAVONÍN – FK JESENÍK 2:2 (1:1)

Hned ve druhé minutě Planý vysunul Filipa Kmínka a ten prostřelil domácího brankaře. Jen chvíli na to Latzel nastřeluje tyčku domácí branky. Domácí mužstvo se soustředilo na obranu a naší branku ohrožovalo jenom po volných přímých kopech, nebo rohových kopech. V herním projevu za naším mužstvem však zaostávalo. My jsem svého dnešního soupeře přehrávali jednoznačně v kolektivní kombinaci. Další šanci měl Planý a Buček opět nastřeluje jenom tyč domácí branky. Dvě hlavičky Kmínka skončili jenom těsně nad břevnem slavonínské branky. Bohužel jak to tak občas bývá, domácímu mužstvu se vydařilo zachytit slabší rozehrávku a z rychlého brejku se jím podařilo vyrovnat. Do poločasové přestávky jsme měli možnost strhnout vedení na svoji stranu, ale Kašník trefil jenom domácího brankaře a dobré střely Latzela s Kubánkem jenom o pověstný chloupek minuly domácí branku.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem rozhodnout utkání ve svůj prospěch a hned od začátku jsme hráli opět velmi aktivně. Po přeskupení jednotlivých postů jsme si vytvořili územní převahu. Ve 37.min. přišla sporná situace, kdy domácí mužstvo aniž by zakoplo míč a nechalo ošetřit zraněného hráče, tak pokračovalo ve hře a naším stojícím hráčům vstřelilo druhou branku. Tento moment naše mužstvo nezlomilo, ba naopak. Od tohoto momentu jsme domácí borce doslova přišpendlili na vlastní polovinu a přicházející šance jsme však lehkovážně zahazovali. Postupně šanci neproměnili Polčák, hned třikrát Bartoš, střely Latzela a Kmínka skončili jenom těsně vedle tyče domácí branky. Přímý kop Latzela skončil nad domácí brankou. Mužstvo příkladně dřelo a bojovalo, ale vyrovnat se nám podařilo až v 56.min, kdy po sérii rohových kopu se prosadil Matyáš Latzel. Do konce utkání jsme měli ještě dvě dobré příležitosti, ale vítěznou branku jsme už nestihli vstřelit. Domácí dokázali cennou remízu doslova ukopat a zdržovací taktikou ubránit s notnou dávkou štěstí. I tyto vlastnosti však k modernímu fotbalu v dnešní době patří.

Zhodnocení zápasu: Dneska je třeba mužstvo pochválit za velmi kolektivní výkon, kdy i někteří jedinci si dali říct a hráli ve prospěch celého kolektivu. Jaký to rozdíl proti utkání v Želatovicích. Opravdu nebe a dudy v herním výkonu proti minulému utkání, který snesl největší měřítko, ale brankový efekt byl jenom minimálně. Domácí mužstvo vytěžilo z minima maximum. Kluci i bez hráčů, kteří dali přednost ligovému utkání v Šumperku dokázali předvést velmi kvalitní výkon a je jen škoda, že nebyli odměnění za svůj výkon vítězstvím. V tomto týdnu jsme poznali obě tváře fotbalu, kdy po špatném herním výkonu jsme brali všechny body za vítězství v Želatovicích a naopak po kvalitním výkonu jsme se museli spokojit jenom s bodem z dnešního utkání ve Slavoníně.

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Bartoš – Plšek, Kubánek – Latzel, Buček, Kmínek – Planý. Střídali: Malysa – Sedlák, Švec, Polčák, Špelda, Forajta, Kašník. Branky za FKJ: Kmínek, Latzel.