Litovel – Jeseník 0 : 4

Vložené středeční kolo KP Ol. KFS odehrálo mužstvo FK Jeseník na hřišti v Litovli, kde jelo potvrdit roli papírového favorita.

Od úvodních minut se hrálo mezi oběma šestnáctkami a čekalo se na první chybu jednoho ze soupeřů. V 9.min. se dopustili chyby v rozehrávce domácí a Woitek přesně vysunul Pavla Kyselu, který netradičně místo šajtlí zakončoval levou nohou na přední tyč, kterou mu nechal domácí brankař odkrytou a první gólová radost hostů byla na světě. Domácí mohli odpovědět ve 14.min, kdy se po dlouhém autovém vhazování vytáhl Pastucha a hosty zachránil. Domácí mužstvo, které mělo výškovou převahu, však hostům předvedlo, že umí hrát pěkně od podlahy a do 20.min. nasbírali hned tři žluté karty. Hosté mohli své vedení navýšit z rychlých protiútoků, ale to by Woitek, Mlynář, Kysela nebo Minka museli umět přihrát dříve než až na poslední chvíli, když už byli v tísni. Domácí opět zahrozili ve 31.min. a zase ze vzduchu, kdy Bříza nepokryl nabíhajícího útočníka a ten svojí hlavičkou jenom těsně přestřelil.

V závěru poločasu se hosté dočkali pojišťovací branky, kdy Jan Minka se uvolnil na hranici 25 metrů a svým typickým zakončením vymetl pravou šibenici domácího brankaře. Do poločasové přestávky domácí dostali možnost ještě zahrávat přímý kop, ale i ten skončil vedle pravé tyče Pastuchovy branky.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a hned ve 46.min. byl faulovaný pronikající Plhák. K pokutovému kopu se postavil tradiční jesenický exekutor Bronislav Mlynář a s přehledem navýšil vedení hostů na tří branky. V 63.min unikl po pravém křídle Kysela, který místo přihrávky pod sebe na nabíhající spoluhráče volil tvrdé zakončení, které však skončilo mimo tyče domácí branky. Hosté ač měli převahu, tak už hráli individuálně a se sobeckým zakončováním. Územní a technická převaha hostů byla viditelná. Poslední branku vstřelil Jiří Nepožitek v 84.min., když dorazil tvrdou střelu Mlynáře, kterou domácí brankař neudržel. V 85.min. trenér Ševčík poslal na hřiště náhradního brankaře Jana Pastuchu ml., který symbolicky střídal v jesenické svatyni svého otce. Závěr utkání se odehrál už v klidu a hlavní rozhodčí neměl důvod utkání zbytečně protahovat. Vítězství FKJ bylo naprosto zasloužené. Domácí mužstvo zklamalo především po herní stránce. Tímto vítězstvím se hosté dostali na vedoucí příčku tabulky a ohřeji se tam o trochu déle než jednu noc. Už v sobotu zajíždí naše mužstvo do Určic.

Sestava: Pastucha (85. Pastucha ml.) – Novák, Karakasidis, Bříza, Vavrač (75. P.Glac) – Marcinov (70. Nepožitek), Minka, Mlynář, Woitek – Kysela (66. Schneider), Plhák. Žlutá karta: Minka. Branky: 9. Kysela, 44. Minka, 47. Mlynář (pen.), 84. Nepožitek.