Spokojenost pouze s body

FK Jeseník  –  Zábřeh  –  4 : 1 (0 : 0)

Sestava:     Balčirák-2  –  Bráblík-2,5; Nečesal-3; Cekuras-2;

Formánek-2,5  –  Hapala-2; Olšák-2; Táborský-1,5;

Planý-3,5  –  Švajka-2,5; Weber-3,5 // Prachař-2,5;

Pospíšil-hrál krátce; Vícha-3

Branky:      2x – Hapala; 1x – Švajka, Formánek

Komentář: Nepříliš pěkné utkání shlédli diváci v souboji Jeseníku se Zábřehem. Z fotbalové abecedy toho hráči obou týmů nabídli, hlavně v prvním poločase, pramálo a tak jsme viděli jen množství osobních soubojů, velké množství zkažených přihrávek, spoustu nedotažených či pokažených individuálních akcí a jen náznaky pohledných kombinačních akcí zakončených střelou či nebezpečnou finální přihrávkou. Naše mužstvo mělo sice neustálou převahu, ale zbrklost a ukvapenost v řešení herních situací nám nedovolovaly vážněji ohrozit soupeřovu branku. Nerozhodný stav v poločase zápasu byl přesným vyjádřením stavu na hrací ploše.

Druhý poločas toho nabídl přece jenom o trochu více. Naši hráči zvýšili důraz v osobních soubojích, začali jsme o málo lépe kombinovat a při zakončeních útočných akcí se k nám přiklonilo i trochu fotbalového štěstí. K otevření gólového účtu přispěla rychlá kombinační akce v křídelním prostoru, centr před soupeřovu branku a pohotovost a důraz Hapaly, který nadvakrát dopravil míč do sítě soupeře. Také o druhý gól se postaral agilní Hapala, když zužitkoval Olšákovu přihrávku za obranu a přesným lobem zvyšoval na 2 : 0. Přes dvoubrankové vedení však naše hra stále postrádala především klidnější a přesnější rozehrávku. Soupeř však příliš nezlobil a tak jsme přidali i třetí branku, když hostující brankář nasměroval svůj odkop přímo do Švajky a od něj se míč dokutálel potřetí do soupeřovy sítě. Alespoň čestného úspěchu se dočkali i hosté, kteří potrestali sled nepřesností v naší obranné činnosti a střelou z hranice pokutového území snížili na 3 : 1. Poslední slovo jsme však měli my a byla to konečně branka po rychlé a přesné kombinaci. Formánek získal míč na polovině hřiště, individuálně prošel před šestnáctku soupeře, narazil si míč se spoluhráčem a přesně zakončil. Tuto branku jsme již vstřelili v oslabení neboť střídající Pospíšil neudržel nervy na uzdě po faulu soupeře, oplatil soupeři pěstí a oprávněně šel ven. Dovolím si závěrem tvrdit, že o našem vítězství nebylo od začátku pochyb, ale způsob jakým jsme k němu doklopýtali vyvolává mnoho otazníků.

Celkové hodnocení:   neurovnaný a nesourodý výkon