FK JESENÍK – FK Němčice nad Hanou  7:3 pol. (5:1)

Střídali:

Švec, Plšek, Machů, Latzel, Polčák, Dostál, Špelda, Forajta

Branky za FKJ:

Krézek, Kubánek, Zelinka, Latzel, Vajda a dvě si dal soupeř vlastní

V dnešním utkání k nám přijel soupeř, který vsadil vše na pozornou obranu a rychlé protiútoky.  Našemu mužstvu však vyšel dokonale začátek zápasu, kdy už ve třetí minutě po rychlé křídelní akce vstřelil naší úvodní branku Dan Krézek, který zužitkoval přesnou přihrávku Kubánka.  V sedmé minutě Jirka Kubánek využil zaváhání hostujícího brankaře a střelou do prázdné branky navýšil naše vedení na dvě branky.  Hosté se brzo vrátili do zápasu, když využili chybné rozehrávky v naší obraně a střelou kolem brankaře snižují na 1:2. Herní převaha domácího mužstva byla v tomto utkání viditelná a ve 13. min. Matěj Zelinka křížnou střelou do pravé šibenice vrátil domácím dvoubrankové vedení. Domácí mužstvo i po vystřídání mělo převahu, kterou zúročil Matyáš Latzel ve čtvrtou  branku.  Hosté pod tlakem si do poločasu dali ještě jednu vlastní branku.

Do druhého poločasu jsme provedli změny v sestavě a hned od začátku jsme získali herní převahu. Hosté tak jak skončili první poločas i druhý začali a opět si vstřelili vlastní branku.  Ve 34.min. jsme opět předvedli pěknou kombinační akci na jejím konci Jan Vajda s velkým přehledem vstřelil naší poslední branku. I přes herní převahu jsme se střelecky do konce zápasu už střelecky neprosadili i když některé vyložené šance po brance přímo volali. Naopak hostům jsme dovolil v závěru utkání zkorigovat výši porážky dvěma brankami.

Zhodnocení zápasu:

I přes herní převahu kterou jsme v dnešním utkání měli, tak jsme  nepředvedli žádný oslnivý fotbal na který se bude vzpomínat. Je však pravda to, že většinu branek, které jsme dnes vstřelili zase patří do kategorie učebnicových. Dnes nám stačil k vítězství profesorský fotbal. Soupeř byl mladý a snaživý s určitým potencionálem do budoucích let. Naši hráči si musí uvědomit, že k soupeři musí vždy přistupovat s respektem a pokorou. Zda toto hráči zvládnout se můžeme přesvědčit už v sobotu proti vedoucím Kozlovicím.