První porážka v soutěži

FK JESENÍK – FK Kozlovice  0:6 pol. (0:2)

FOTOGALERIE

 Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Kubánek – Planý, Zelinka – Krézek, Buček, Polčák – Latzel. Střídali: Plšek, Machů, Dostál, Špelda, Bartoš, Sytař.

         Za sobotního „babího léta“ proti sobě na jesenické trávě nastoupili dvě dosud neporažená mužstva a očekávalo se jak si povede naše mladé mužstvo proti zkušenějším hostům. Od úvodních minut se hrál vyrovnaný zápas, kdy hosté pozorně bránili a čekali na chybu v rozehrávce  domácího mužstva.  První střeleckou příležitost mělo domácí mužstvo, ale hostující brankař byl pozorný. Hosté zahrozili ze sérii rohových kopů, které naše obrana někdy i s dávkou štěstí odvrátila. Hosté poprvé udeřili v 17.min, kdy po špatné rozehrávce postupoval hostující kapitán sám do naší otevřené obrany a otevřel skóre zápasu. Druhou branku vstřelili hosté opět z rychlého protiútoku po naší chybné rozehrávce uprostřed hřiště. I přes velkou snahu jsme se gólově do přestávky neprosadili.

         Do druhého poločasu jsme vstupovali se snahou porvat se o lepší výsledek a z tohoto důvodu jsme i  pozměnili zcela naší sestavu. Bohužel hned v úvodu jsme se nevyvarovali zcela zbytečných dvou chyb, které náš soupeř okamžitě gólově potrestal. Od tohoto okamžiku už byli hosté naprosto sebejistí ve své kombinaci a naším hráčům jakoby z těžkly nohy. Přes několik nadějných střeleckých pokusů jsme se dnes aspoň čestného úspěchu nedočkali. Hosté ještě v závěru dvěma brankami stvrdili svoji výhru.

Zhodnocení zápasu:    

        Dneska k nám přijel soupeř, který chtěl hrát fotbal a jenom neodkopává míče ze své poloviny. Samozřejmě, že hrál zodpovědně ze zadu a ani do žádného velkého útočení se od začátku nehrnul. Vlivem zranění jsme dneska nemohli nastoupit v optimální sestavě, ale přesto jsme  soupeři byli rovnocenným protivníkem. Bohužel jsme se v utkání ani nepotkali se stoprocentní sportovní formou, kterou bychom dneska  k úspěchu potřebovali více než jindy.  Soupeři jsme vlastními chybami nabídli první čtyři branky a poté již mužstvo nemělo dostatek psychických sil na zvrat v utkání, čehož náš soupeř dokonale využil a ještě i potrestal. Hosté potvrdili vítězstvím svoji letošní suverenitu v soutěži.  Po celý zápas se obě mužstva snažila hrát fotbal, kdy výsledek pro naše barvy je možná až krutý, ale hosté si body z Jeseníku odvezli po zásluze.