KP mladších žáků

TJ Sokol Bohuňovice – FK JESENÍK  2:4 pol. (1:1)

Zahajovací sestava FKJ:

Vajda – Kubánek – Bartoš, Buček, Polčák – Planý, Špelda

Střídali:Malysa, Švec, Dostál

Branky FKJ: Špelda 3x, Vajda

         K dohrávanému utkání KP mladších žáků jsme zajížděli na půdu nováčka do Bohuňovic, kde jsme nastoupili na zmenšeném UMT hřišti s menším počtem hráčů do pole. Od úvodních minut jsme převzali otěže utkání a diktovali jsme tempo hry. Domácím vyhovoval zmenšený prostor, který byl často přehuštěný. Úvodní branku vstřelil Vojtěch Špelda, který hlavičkou na vzdálenější tyč přehodil domácího brankaře. Další šance na pojištění našeho vedení jsme nevyužili a v závěru poločasu přišli jako obvykle dvě chyby v rozehrávce, kdy jednu dokázali domácí využit k vyrovnání našeho jednobrankového vedení.

         Do druhého poločasu jsme provedli změny v rozestavní i na postu brankaře, kdy tyto změny se nám naprosto osvědčili, ale až od 32.min., neboť hned v první minutě po přestávce jsme se na levé straně opět dopustili zbytečné chyby v rozehrávce a domácí šli po brejku do vedení.  O vyrovnání se postaral Jan Vajda, který křížnou střelou na vzdálenější tyč obstřelil domácího brankaře.  Obě mužstva myslela na vítězství a tak bylo k vidění několik obrovských šancí na obou stranách, kdy naše mužstvo několikrát podržel skvělými zákroky Honza Malysa.  Byl to právě náš první brankař, který hrál ve druhé půli na hrotu Jan Vajda, který šel neohroženě do souboje se svým domácím protějškem, kterého v hlavičkovém souboji přeskočil  a nabíhající Vojtěch Špelda do prázdné branky poslal naše mužstvo do vedení.  Hned o minutu později si na hranici brankového území Vojtěch Špelda přehodil míč z pravé nohy na levou a střelou pod brankařem definitivně rozhodl toto utkání v náš prospěch.

 Zhodnocení zápasu:     

         Dnes nám chybělo hned osm hráčů kvůli zranění, nemoci či plnění studijních povinností. Ti co nastoupili předvedli maximum svých možnosti. Utkání jsme herně měli celou dobu pod kontrolou a vítězství je naprosto zasloužené. Dnes je nutno vyzdvihnout oba brankaře Honzu Malysu za druhý poločas v bráně a Jana Vajdu za nebojácný výkon na hrotu útoku.  Už v neděli zajíždíme k dalšímu utkání na Nové Sady.