Zdeněk Zetocha

Smutná zpráva nás dostihla v těchto dnech. Ve věku 58 let navždy opustil naše řady Zdeněk Zetocha, bývalý hráč TJ RD Jeseník. Vedení FK Jeseník se připojuje s upřímnou soustrastí jeho nejbližším.

Zdeněk Zetocha v roce 1973, v šestnácti letech, přestoupil z Vápenné do Jeseníku. Byl velkou fotbalovou nadějí, pocházející z fotbalového rodu Zetochů. Byl drobné, malé postavy, vynikal technickou hrou a patřil k rychlonohým hráčům v mužstvu, kde nastupoval na pozici útočníka, případně záložníka. Fotbalovým pojetím svojí hry byl proto častým terčem obránců soupeře a v osobních soubojích schytal nespočetně ran. S fotbalem však skončil v Jeseníku nečekaně brzo, již v roce 1982, a v následujících letech se fotbalu věnoval pouze na okresní úrovni. Svůj neskutečný fotbalový talent tak nedokázal využít v plné šíři a pro fotbal to byla velká škoda. Mezi námi, pamětníky, byl pro svoji neskutečně skromnou a hodnou povahu velmi oblíben. Čest jeho památce!

FOTO 1: Společné foto mužstva při příležitosti přátelského utkání RD Jeseník – Slavia Praha (r. 1982). Zdeněk Zetocha v podřepu pátý zleva).

RD Je 1982 0011

FOTO 2: Zdeněk Zetocha (v podřepu třetí zleva) patřil v SR 1978 – 79 do základní sestavy mužstva vedené trenérem Friebem Stanislavem (I. A tř. – 6. místo).

RD Je - muži 1978-79

FOTO 3: V roce 2012 Zdeněk Zetocha (v podřepu druhý zleva) nastoupil naposledy v dresu Jeseníku za starou gardu v utkání proti internacionálům České republiky.

DSC_0167