Vítězství v Konici

Sokol Konice -FK JESENÍK  0:5 pol. (0:4)

Zahajovací sestava FKJ:

Vajda – Sytař – Bartoš, Polčák – Planý, Latzel, Krézek – Kmínek

Střídali:

Sedlák, Plšek, Špelda, Hlobil, Sroka, Dostál

Branky za FKJ:

Kmínek 2x, Krézek 2x, Sroka

         Do úvodního jarního utkání jsme vstupovali s cílem navázat na vydařenou generálku v Krnově. Už při odjezdu jsme počítali omluvenky z důvodu nemocí a tak si v dnešním utkání více zahráli i hráči, kteří se nevešli do zahajovací sestavy. Je si nutno přiznat, že v konicích nás nečekalo žádné jarní počasí, ale celé utkání se odehrálo za velmi mrazivého počasí, kdy rtuť teploměru nevystoupila přes nulu.

         Hned od úvodu jsme si vytvořili převahu a z první vážnější akce po pěkné kombinaci otevřeli skoré, když Latzel přihrál před prázdnou branku Filipu Kmínkovi a ten vstřelil první naši jarní mistrovskou branku.        Na druhou branku jsme nečekali ani minutu, když se domácí dopustili faulu a Filip Kmínek dorazil vyraženou střelu z přímého kopu, která zahrával Krézek. Převaha našeho mužstva byla znatelná a v osmé minutě Daniel Krézek vymetl levou šibenici domácí branky a naše vedení bylo v tuto chvíli navýšeno už na tři branky. Domácí se k vážnějšímu ohrožení naši branky nedostali ani po vystřídaní naší zahajovací sestavy. Čtvrtou branku vstřelil debutant v našem dresu Artur Sroka, který zužitkoval přesné vysunutí Sytařem.

         Do druhého poločasu jsme provedli změny v sestavě, kdy do branky šel chytat Polčák a Vajda se postavil na hrot naší sestavy. I když jsme měli stálou převahu, tak gólově jsme byli úspěšní jenom jednou, když se Daniel Krézek prosadil po rohovém kopu Kmínka. Další naše nadějné příležitosti skončili slabým, nebo nepřesným zakončením.

Zhodnocení zápasu:    

   I bez několika opor dokázal široký kádr toto utkání herně i výsledkově zvládnout. Je však pravda, že s herním projevem můžeme být spokojeni za prvních osm minut, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a sami utkání rychle rozhodli. Poté hráči upustili od celoplošného napadaní a utkání už dohráli jenom profesorským způsobem, který na lepší soupeře určitě nebude stačit. V sobotu se představíme na domácím hřišti proti Šternberku.