Škoda ztraceného zápasu

Uničov  –  FK Jeseník  –  2 : 1 (1 : 1)

Sestava:  Bašný-1,5 – Táborský-1,5; Nečesal-2,5; Cekuras-3;

Švajka-2 – Planý-2,5; Hapala-3; Olšák-2; Formánek-1

– Prachař-1; Weber-2 // Vícha-3; Janíček-hrál krátce

Branky:   1 – Prachař

Komentář:   V Uničově jsme sehráli trošku smolný zápas. Nedokázali jsme totiž zužitkovat naši herní převahu a po zbytečných chybách jsme inkasovali. Ale pojďme k zápasu podrobněji.

Začali jsme velmi dobře. Rychle, přesně a na minimum doteků jsme kombinovali a soupeře jsme jasně přehrávali. Domácí nás ohrožovali ojedinělými rychle vedenými protiútoky, na které naši střední obránci reagovali vždy o něco později. Poprvé nám zatrnulo v 5.min., kdy se za naši obranu dostal útočník domácího týmu a Cekuras ho dostihnul až skluzem v pokutovém území. Následoval pád, ale rozhodčí usoudil, že skluz byl v souladu s pravidly a nechal pokračovat ve hře. Odpověděli jsme parádní kombinační akcí ve 13.min. na jejímž konci byl Prachař, jehož bezchybné zakončení nás poslalo do vedení. Ze situace z 5.min. jsme se však nepoučili a přišel trest. V 18.min. jsme zahrávali rohový kop, domácí obrana míč odvrátila k volnému Cekurasovi, který ve snaze o zpracování míče zaváhal a po kolmici se do sprinterského souboje s domácím útočníkem dostal tentokrát Nečesal. Ten již tak úspěšný nebyl a domácí skóre srovnali. Obdržená branka námi trochu otřásla, hra se vyrovnala, ale do konce poločasu se již nic podstatného neudálo.

Druhý poločas byl ve znamení naší stálé převahy, ale kromě několika standardních situací a téměř gólové střely Prachaře, po které jsme se neprosadili v dorážce, jsme si toho mnoho nevypracovali. Za zmínku snad stojí jen dobře zahraný rohový kop Prachaře, na který jen o pověstné milimetry nedosáhnul Cekuras. A tak se ke slovu opět dostal soupeř. Z naprosto běžné útočné akce získal autové vhazování, na které jsme reagovali velmi pozdě a po přízemním centru před branku se v dorážce prosadil domácí útočník a vstřelil, jak se ukázalo později, rozhodující branku. Kluky je i přes porážku nutné pochválit, neboť předváděná hra se musela přihlížejícím líbit.

Na závěr jenom poznámku. Chybovat se může a chybuje určitě každý. Ale chyby by neměly plynout z nedobré osobní přípravy na utkání.

Celkové hodnocení:   dobrý, místy velmi dobrý výkon