Vítězství mladších žáků v KP

FK JESENÍK – FK Šternberk  9:0 pol. (5:0)

Zahajovací sestava FKJ:

Malysa – Kubánek – Bartoš, Polčák – Planý, Buček, Latzel – Kmínek

Střídali:  Švec, Plšek, Špelda, Sroka, Dostál

Branky za FKJ:  Latzel 3x, Planý 2x, Sroka 2x, Kubánek, Dostál

         Před domácím obecenstvem jsme přivítali poslední mužstvu tabulky ze Šternberku. Stejně jako minule jsme se museli vypořádat s řadou absencí. Od úvodních minut jsme svého dnešního soupeře uzamkli na vlastní polovinu a obléhali jeho branku. Na úvodní gól jsme čekali do sedmé minuty, kdy se štěstím prosadil  Samuel Planý. Hned po rozehrávce po narážečce s Latzel se opět prosazuje Samuel Planý. Třetí naší branku během dvou minut přidává Matyáš Latzel.  Hosté jsou naprosto odevzdaným soupeřem a jejích snaha je jenom co nejmíň inkasovat, přesto dokázali využit chyby v naší obraně, ale Jan Malysa své mužstvo podržel. Matyáš Latzel v patnácté minutě navyšuje vedení domácích již na rozdíl čtyř branek. Před odchodem na poločasovou přestávku Artur Sroka přidává už pátou branku do sítě soupeře.

         Druhý poločas jsme začali opět aktivněji a Artur Sroka zakončil perfektní kombinaci celého mužstva.  Domácí mužstvo hosty jednoznačně herně přehrávalo a soustu střeleckých příležitosti ještě neproměnilo. Na konečnou podobu výsledku se mezi střelce ještě zapsali tito hráči Matyáš, Latzel, Jiří Kubánek a Matěj Dostál.

Zhodnocení zápasu:    

         Těžko se hodnotí takové utkání, kdy jsme herně soupeře jednoznačně přehráli  a ten se jenom bránil. Jediná branková příležitost, kterou měl padá na vrub naší špatné rozehrávky než na um soupeře. Mužstvo se dokázalo opětovně vyrovnat s absencí několika hráčů. Skutečnou prověrkou naších schopností bude teprve až nedělní utkání v Mohelnici.