Těsné, ale zasloužené vítězství v Mohelnici

FK MOHELNICE – FK JESENÍK 1 : 2  (1:0)

Zahajovací sestava FKJ: Vajda – Sytař – Kubánek, Polčák – Zelinka, Buček, Krézek – Latzel. Střídali: Malysa – Sedlák, Švec, Plšek, Špelda. Kmínek, Bartoš, Sroka, Dostál. Branky za FKJLatzel, Zelinka.

FOTOGALERIE

Po dvou zahřívacích kolech jsme v neděli vyrazili do Mohelnice k první vážnější herní prověrce naších kvalit. Až na nemocného Planého jsme k utkání mohli nastoupit v nejsilnější sestavě. V prvním poločase jsme se i přes herní převahu nedokázali gólově prosadit. Šance jsme si k tomu vypracovali, ale jako obvykle jsme je neřešili fotbalově, ale snažili jsme se prosadit individuálně což na domácí mužstvo neplatilo.       Ti se v obraně spoléhali na svého nejvyššího hráče a rychlé protiútoky.  Ve 23. min. domácí odkopávají míč z vlastní poloviny a po chybě našeho stopera, který se nechal předskočit jsme z brejku inkasovali úvodní branku zápasu.

            Ve druhém poločase jsme chtěli zrychlit kombinaci a hlavně pohyb po hřišti co by na domácí mohlo platit a také platilo. Úvodní šance druhého poločasu domácí obrana ještě přečkala bez úhony, ale ve 37.min. Buček vysunul na levé straně Matyáše Latzela a ten střelou k pravé tyči vyrovnal.  Vstřelena branka naše hráče povzbudila a ve 41.min. domácí obrana fauluje Kmínka a Matěj Zelinka z přímého kopu vstřelil jak se později ukázalo vítěznou branku.  Ve zbytku utkání jsme i přes herní převahu nedokázali pojistit naše vedení. Domácí i přes velkou snahu si nedokázali vypracovat tutovou gólovou příležitost. Střely ze střední vzdálenosti bez problému pochytal Vajda v naší brance.  V závěru utkání kontrolováním míče jsme už soupeři neumožnili ani pomýšlet na vyrovnání v utkání.

Zhodnocení zápasu: Do utkání jsme nastoupili v novém složení, které jsme neměli možnost si vyzkoušet a na hře hlavně v prvním poločase to bylo znát. Navíc mužstvo neodvádělo maximum svých možnosti, kdy místo kombinace se zase hráči utápěli v individualismu. Všichni hráči bez rozdílu si musí uvědomit to, že fotbal je kolektivní hra a přehnaný individualismus do ní  nepatří. Domácí mužstvo bylo snaživé, ale herně za naším mužstvem zaostávalo. Druhý poločas z naší strany přinesl zlepšení, ale k úplnému ideálu měl herní výkon ještě daleko. Už v sobotu přivítáme na domácím stadionu Slavonín a uvidíme jak se naší hráči s tímto soupeřem vypořádají.

FOTOGALERIE