Na dva zápasy síly nestačily

Nový Jičín  –  FK Jeseník  —  3 : 2 (1 : 2)

Sestava:  Janíček-1 – Vícha-3,5; Nečesal-2; Cekuras-1,5;

Táborský-3 – Planý-2,5; Olšák-1,5; Bráblík-2,5;

Formánek-2 – Švajka-2; Weber-2

Branky:   1 – Weber, Cekuras

Komentář:   Jedna z nejdelších cest do Nového Jičína nezačala zrovna ideálně. Z různých důvodů odjížděla obě družstva dorostenců ve značně nekompletním složení a tak bylo celkem jasné, že někteří hráči opět odehrají dvojzápas. Ale k tomu později.

První minuty zápasu U17 začal podle předpokladů. Domácí nás v prvních minutách zatlačili na naši polovinu a poměrně přesnou kombinací nás dostali pod tlak. Ten však netrval příliš dlouho. Záhy dali o sobě vědět i naši hráči a udělali to tím nejlepším způsobem, když se po dlouhém pasu dostal k míči Weber a vydařenou střelou nedal domácímu brankáři šanci na úspěšný zákrok. Domácími branka značně otřásla, jejich převaha se vytratila a akce se v těchto momentech zápasu přelévaly z jedné strany na druhou. Naši hráči hodně těžili z úspěšného napadání domácí rozehrávky a ze získaných míčů neustále zaměstnávali domácí obranu. Z jedné takové situace padla i naše druhá branka. Získali jsme výhodu rohového kopu, k centrovanému míči se jako první dostal opět agilní Weber a jeho zblokovanou střelu dorazil do domácí sítě Cekuras. Běžela 14.min. a všechno vypadalo ideálně. Jenže nebylo. Domácí hráči se postupně opět zvedli a především v závěru poločasu nás dostali opět pod tlak a podařilo se jim vstřelit kontaktní gól. Poločas jsme vyhráli, ale na mnoha našich hráčích byl vidět značný úbytek sil. Druhý poločas se tak změnil v neustálé dobývání naší branky, kde místy doslova „čaroval“ Janíček, který si počínal jako zkušený golman a jistými zákroky kluky „držel“. Rostoucímu tlaku jsme nakonec přece jen neodolali a těsně před koncem zápasu jsme inkasovali rozhodující branku. Přesto jsme ještě jednou zabojovali. Dostali jsme se k rozehrávce přímého kopu, na hrot se vysunul Cekuras, který vyhrál tvrdý hlavičkový souboj a Weber vyrovnal. Naši radost však překazil zvednutý praporek pomezního, který vyvolal až příliš mnoho emocí.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý, postupně upadající výkon

Závěrem si nemohu odpustit pár poznámek k hráčům, kteří nechali kamarády takzvaně ve štichu. Chápu, že mohou nastat situace, kdy hráč vskutku nemůže (studium, nemoc, povinnosti při jiných činnostech a pod.), ale omluvy typu zaspal jsem, návštěva přítelkyně, myslel jsem že… nebo situace, kdy se hráč ani neomluví, to zkrátka nikdy pochopit nemohu.