Vítězství nad Slavonínem

FK JESENÍK – TJ Sokol Slavonín 4:3 pol. (1:1)

Zahajovací sestava FKJ:

Vajda – Zelinka – Bartoš, Polčák – Planý, Buček, Kmínek – Špelda

Střídali:

Malysa –  Sedlák, Švec, Plšek, Latezl, Sytař, Krézek, Dostál

Branky za FKJ:  Planý 4x

         Do dnešního utkání jsme kvůli nedisciplinovanosti několika jedinců nemohli vstoupit v optimálně sestavě, ale přesto od úvodních minut jsme byli aktivnějším mužstvem.   Vytvářeli jsme si i brankové příležitosti, ale v koncovce jsme byli nepřesní, nebo málo důrazní. Paradoxně mohlo uhodit na druhé straně, kdy se někteří jedinci nestihli vrátit na své určené pozice a hostující útočník nastřelil tyč naší branky. Úvodní branku vstřelil Samuel Planý, který proměnil samostatný únik. Bohužel své vedení jsme do poločasové přestávky neudrželi a těsně před odchodem do šaten jsme z rohového kopu soupeře inkasovali vyrovnávací branku.

         Druhý poločas jsme začali opět aktivně a po sérii několika střeleckých příležitosti se po rohovém kopu u pravé tyče prosadil Samuel Planý.  Naše vedení trvalo opět jenom chvíli, kdy jsme se dopustili individuální chyby při bránění a soupeřův útočník elegantně potrestal naší chybu a znovu vyrovnal. Tento moment naším mužstvem chvíli otřásl, ale Samuel Planý dovršil svým únikem a přesným zakončením svůj hattrick a vrátil našemu mužstvu nejen vedení, ale i sebevědomí. Byl to opět náš jediný dnešní střelec Samuel Planý, který deset minut před koncem zvyšoval vedení našeho mužstva na dvě branky. Hostům se úplně v samotném závěru podařilo ještě po standardní situaci snížit.

 Zhodnocení zápasu:    

         V domácím utkání jsme splnili roli favorita a zápas dovedli do vítězného konce i když žádnou herní hitparádu jsme nepředvedli.  Je neuvěřitelné, že hráči Krézek, Latzel a Sytař nestihnou začátek utkání, když před tím nastoupili za starší mužstvo. Většina hráčů nemá sebemenší problém útočit, ale vracet se do obranných řád a přistupovat na těsno k soupeři je pro ně neskutečný úkol se kterým se nedokážou zcela vyrovnat. Dnešní utkání jsme i přes zmiňované problémy měli herně pod kontrolou, ač konečný výsledek tomu tolik nenasvědčuje.