Vítězství v Zábřehu

SK Sulko Zábřeh – FK JESENÍK 0:6 pol. (0:2)

FOTOGALERIE

Zahajovací sestava FKJ:

Vajda – Sytař – Latzel, Polčák – Planý, Zelinka, Kmínek – Krézek

Střídali:  Malysa –  Bartoš, Sedlák, Plšek, Špelda, Dostál

Branky za FKJ: Latzel 2x, Krézek, Planý, Špelda, Kmínek

         Domácí pořadatele nás hned v úvodu překvapili a na rozdíl od starších kolegů jsme utkání odehráli na hlavním travnatém hřišti, kde v neděli naši muži ztratili body za remízu.  Hned od úvodních minut jsme získali herní převahu, ale brankové příležitosti jsme stejně rychlo neproměňovali jak jsme si je dokázali vypracovat. Dneska  obzvlášť Zelinka neproměnil co se dalo. První branky jsme se dočkali až ve dvacáté minutě, kdy vysunutý Daniel Krézek se v samostatném  uniku překvapivě nevracel zpětnou kličkou a únik zakončil střelou kolem brankaře. Do přestávky ještě navýšil naše vedení střelec minulého zápasu Samuel Planý, který zužitkoval přesnou přihrávku střelou do opuštěné domácí branky.

         Druhý poločas přinesl ještě výraznější herní převahu našeho mužstva a také více branek v domácí sítí. Nejdříve se dvakrát po sobě prosadil Matyáš Latzel. Domácí si také vypracovali dvě dobré příležitosti ke vstřelení aspoň čestného úspěchu, ale proti byli oba naši brankaři, kteří se v průběhu poločasu prostřídali. V samotném závěru utkání se ještě  střelecky prosadili Vojtěch Špelda  s Filipem Kmínkem, kteří rozvlnili síť za domácím brankařem.

 Zhodnocení zápasu:    

         Náš dnešní soupeř patří každoročně ke špičce této věkové kategorie a i do dnešního utkání jsme vstupovali s respektem a pokorou. Od úvodních minut jsme byli herně lepším mužstvem a soupeři toho v zápase moc nedovolili. Po vstřelení první uklidňující branky naše převaha v utkání ještě vzrostla. Je jenom velká škoda, že si někteří hráči stále myslí, že fotbal je individuální sport a místo kolektivní hry se snaží prosazovat individuálně bez možnosti kombinace, což je velká škoda pro ně samotné v jejím dalším fotbalovém růstu.

FOTOGALERIE