Role favorita splněna

FK JESENÍK – TJ Sokol Určice  6:0 pol. (4:0)

Zahajovací sestava FKJ:

Malysa – Buček – Špelda, Polčák – Bartoš, Latzel, Černoch – Kmínek

Střídali: Sedlák, Švec, Sroka, Dostál

Branky za FKJLatezl 3x, Sroka, Černoch, Špelda

         Do dnešního utkání jsme se nastupovali bez hráčů působících v ligovém Šumperku, ale neplánovaně i bez několika nemocných, nebo zraněných hráčů. Z tohoto důvodu jsme museli v sestavě improvizovat a hráče jsme hlavně upozorňovali na to, aby soupeře nepodcenili. Hned od úvodních minut jsme převzali aktivitu a již z prvního rohu se střelecky prosadil Matyáš Latzel. Tato rychlá branka a sebejistota v herní převaze zapříčinila to, že jsme i přes převahu nemohli navýšit vedení v zápase. To se teprve podařilo po vystřídaní a Artur Sroka   navyšuje naše vedení na dvě branky. Soupeř jenom nadšeně bojoval. Do přestávky se po kombinaci ještě prosadil Matyáš LAtzel a benjamínek v mužstvu Viktor Černoch, který využil toho, že hostující brankař neudržel střelu Kmínka.

         Druhý poločas pokračoval ve stejném stylu jako ten první. Převaha domácího mužstva byla značná a jenom nemohoucnost v koncovce zapříčinila to, že naše vítězství nebylo vyšší. Ve druhém poločase se střelecky prosadil Vojtěch Špelda z pokutového kopu po faulu na Sroku a Matyáš Latzel. Ve druhém poločase jsme soupeři špatnou rozehrávkou nabídli i jedinou brankovou příležitost, ale Jan Malysa se proti úniku soupeře vyznamenal a udržel pro domácí barvy čisté konto.

Zhodnocení zápasu:    

         I v improvizované sestavě jsme byli lepším týmem a je jenom škoda, že stále někteří hráči nemůžou pochopit význam kolektivního sportu a snaží se hrát neustále individuálně. V utkání jsme splnili roli papírového favorita, ale skutečnou prověrkou pro nás budou teprve následující zápasy, kdy se potkáme s kvalitativně lepšími soupeři.  Výkon soupeře přesně koresponduje  s jeho postavením v tabulce a v ničem naše hráče nepřekvapil. Už v úterý hrajeme další kolo v Lošticích.