Kolektivní výkon rozhodl o vítězství

FK Kozlovice – FK JESENÍK  1:2 pol. (0:1)

Zahajovací sestava FKJ:

Vajda – Sytař – Zelinka, Krézek – Kubánek, Buček, Latzel – Planý

Střídali:

Malysa – Sedlák, Bartoš, Kmínek, Špelda, Polčák, Sroka.

Branky FKJ: Latzel a Vajda

         Za příjemného sobotního jarního počasí nastoupilo naše nejmladší žákovské mužstvo na hřišti vedoucího a dosud suverénního mužstva z Kozlovic.

         Od úvodních minut jsme převzali aktivitu a nečekali jsme na to co vymyslí domácí mužstvo, které bylo považováno za favorita tohoto utkání. Naší aktivitou jsme soupeře přinutili dělat chyby v rozehrávce a tím jsme získali převahu v utkání. První velkou příležitost však mělo domácí mužstvo, které z odraženého míče nastřelilo tyčku naší branky. V 19.min. Vajda dlouhým výkopem přinutil domácího brankaře jít do souboje, ve kterém však byl pozdě a Matyáš Latzel hlavičkou otevřel skóre zápasu. O chvíli později po nádherné střele Latzela zvonila tyč i za domácím brankařem. Na poločasovou přestávku jsme odcházeli s jednobrankovým náskokem.

         Druhý poločas domácí mužstvo zvýšili svoji aktivitu, kdy za svoji snahu byli odměněni brankou. Ve 37.min. domácí střelec využil odraženého míče po rohovém kopu a přesnou střelou k tyči vyrovnal. I přes vyrovnávací branku jsme na hřišti působili fotbalovým dojmem. Vedení na naší stranu mohl strhnout Kmínek, ale jeho střela skončila jenom na tyči domácí branky a následnou dorážku poslal jmenovaný mimo tři tyče.  Hráči FKJ se nechtěli spokojit s remízovým stavem  a pořád byli aktivní. Domácí mužstvo spoléhalo na rychlé protiútoky, které většinou táhl jejích kapitán. Po jednom z nich nařídil hlavní rozhodčí v 50.min. pokutový kop pro domácí mužstvo, který si postavil právě domácí kapitán, ale jeho střelu výborně vystihl a vyrazil náš brankař Honza Vajda. V 55.min. se na hřišti udála dost kuriózní  situace, která domácí hodně srazila a nás nasměrovala k vítězství. Právě náš brankař Jan Vajda dlouhým výkopem zaskočil svého kolegu v domácím dresu na druhé straně hřiště a dost šťastně rozhodl o našem vítězství. V závěru utkání naši hráči držením míče a přesnou kombinací už domácí mužstvo k ohrožení naší branky nepustilo.

Zhodnocení zápasu:     

         Toto utkání se hodnotí velmi dobře a nejen proto, že jsme vyhráli, ale z důvodu toho, že obě mužstva chtěla hrát fotbal. Dnešní soupeři během celého utkání předvedli několik pohledných fotbalových akcí, za které by se nemuseli stydět ani slavnější hráči než jsou aktéři dnešního klání. Zodpovědný přístup v obraně a aktivní přístup k soupeři přinesl naším barvám úspěch. O vítězství naších barev mimo jiné rozhodla momentální forma obou brankařů. Náš Jan Vajda se chyby nedopustil  a utkání nakonec sám brankou rozhodl. Domácí brankař, přestože je kvalitní, tak se v dnešním utkání dopustil dvou chyb, které vždy byly potrestány brankou. Naše mužstvo je nutno pochválit za předvedený kolektivní výkon.  Vítězství na hřišti kvalitního soupeře  bylo naprosto zasloužené.  V sobotu budeme mít možnost toto vítězství potvrdit proti Bohuňovicím.