Pomoraví cup

V sobotu 11.6. se jesenická mladší přípravka (ročník 2007 a mladší) zúčastnila 2.ročníku fotbalového turnaje Pomoraví Cup 2016.


Tento turnaj se hraje v Jindřichově za účasti 12 týmů. Minulý ročník zde jeseničtí kluci obsadili 3. místo, takže bylo co obhajovat. Turnaj se hrál na dvě skupiny, systém každý s každým.
Zápasy ve skupině: FK Jeseník – Sokol Štíty 4:0, FK Jeseník – Baník Ostrava A 3:2, FK Jeseník – Šumperk C 2:1, FK Jeseník -Šumperk A 8:0, FK Jeseník – Nový Malín 6:0. Skupinou Jeseník prošel celkem svižně a hráči se těšili na velké finále proti suverénu druhé skupiny Baníku Ostrava B.
Finále se hrálo na 15 minut a trenéři měli obavy, aby klukům vydržely síly. Zápas měl ale jednoznačný průběh a přípravka Baníku opouštěla hřiště po vysoké prohře 1:8. Jeseničtí benjamínci mohli zvednout nad hlavy vytoužený velký putovní pohár, který obhajoval právě Baník.
Filip Machů získal ocenění nejlepší střelec turnaje se 14 goly. Vynikající výkony ovšem podávali i všichni ostatní hráči vítězného celku.
Sestava FK Jeseník: Sebastian Planý – Jonáš Plšek (8 golů), Jakub Sytař (5), Míša Žitňanský (6), Filip Machů (14), Matěj Gajdoš (2) a Štěpán Galík (1). Trenéři Lubomír Plšek a Miroslav Machů.