Začali jsme dobře

MFK Havířov  –  FK Jeseník  –  2 : 3 (1 : 2)

Sestava:  Pastucha-2 – Nečesal-2; Janíček-1; Mráz-1,5; Žemba-hrál krátce – Olšák-2; Bartošek-1,5; Táborský-2,5; Gnida-2;  Prachař-2,5 // Weber-2,5; Bráblík, Kmínek – hráli krátce

Branky:  2x – Bartošek, 1x Formánek

Hodnocení: V zahajovacím utkání nové sezóny v Havířově jsme se prezentovali poměrně zdařilým výkonem a zaslouženě jsme nakonec bodovali. Zahájili jsme výborně a hned v první minutě mohl skórovat Formánek, když v samostatném náběhu na branku sice přehodil domácího brankáře, ale minul branku. O pár minut později se do stejné situace dostal Táborský, který místo přihrávky volil razantní zakončení a také minul cíl a do třetice opět Táborský nestačil dobře zpracovat obtížnou přihrávku a domácí brankář stačil míč zablokovat. Vůbec v první útočné akci nám domácí předvedli, jak si má počínat zakončující hráč. Po rychlé kombinaci ve středu hřiště dostal nekrytý útočník míč na hranici pokutového území s přehledem prohodil vyběhnuvšího Pastuchu a místo jasného vedení jsme prohrávali. Domácí obrana však nepracovala příliš spolehlivě a tak jsme záhy srovnali. Bartošek dostal přihrávku opět za obranu soupeře a, i když nadvakrát, tentokrát soupeřova brankáře překonal a srovnal. Po vyrovnávací brance se hra trochu uklidnila a hrálo se především mezi oběma „vápny“. Tak jak se nám povedl samotný začátek zápasu, tak se povedl i konec poločasu. Po překrásné akci středem hřiště se do samostatného náběhu dostal symbolicky opět Formánek a tentokrát skóroval a poslal naše mužstvo do vedení. Do druhého poločasu nastoupili domácí s viditelnou snahou zvrátit nepříznivý stav. V prvních minutách nás zatlačili před naše pokutové území, ale brankové příležitost si nevypracovali. Byli to naopak opět naši hráči (Mráz, Janíček), kteří mohli skórovat a zlomit odpor soupeře. Žel nepovedlo se a soupeř nás opět trestal, když využil centru z rohu a hlavičkou z malého vápna vyrovnal. Z vyrovnání se však domácí radovali jen chvíli, neboť téměř okamžitě jsme dokázali brankově odpovědět. Bartošek se dokázal uvolnit na hranici šestnáctky a tečovanou střelou vrátil vedení na naši stranu. Zbylá čtvrthodinka již změnu nepřinesla a jen potvrdila naši zaslouženou výhru.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon