Fotbal se hrál jen poločas

FK Jeseník – SK Uničov  –  2 : 0 (2 : 0)

Sestava:  Pastucha-1 – Nečesal-1,5; Janíček-1; Cekuras-1;

Formánek-1,5 – Táborský-4; Bartošek-2; Mráz-2;

Gnida-2,5 – Prachař-2,5; Planý-2 //Weber-3,5;

Balog-3

Branky:   1x – Prachař, Bartošek

FOTOGALERIE

Komentář:  Utkání dvou různých poločasů jsme sehráli v dalším mistrovském zápase, ve kterém jsme na domácím hřišti přivítali hráče Uničova. V tom prvním jsme jasně dominovali a určovali ráz hry, v tom druhém jsme se nepochopitelně přizpůsobili hře soupeře a fotbal se změnil v řadu potyček a osobních soubojů. Ale k průběhu.

Začali jsme velmi aktivně a od začátku byla iniciativa na našich kopačkách. Vše vycházelo z kompaktní obrany, která hosty prakticky k ničemu nepustila. Záložní a útočná formace tak měli dostatečný prostor k pohledné kombinační a nátlakové hře. Zákonitě tak přicházeli brankové příležitosti a k naší radosti i branky. Jako první se mezi střelce zapsal Prachař, který dorážel do opuštěné branky střelu Cekurase, jenž si výborně naběhl na centrovaný míč a ocitl se sám před hostujícím brankářem. Řadu dalších příležitostí jsme pak neproměnili, neboť obránci hostí včasným blokováním vydatně pomáhali svému brankáři. Přesto jsme do poločasu skórovali ještě jednou a opět po centrovaném míči, kdy Mráz rozehrál trestný kop a Bartošek, zaběhnuvší za obranu, z blízka dorážel. Poločasové vedení a pohledná hra to byla hlavní pozitiva prvního poločasu.

Ve druhém poločase kvalita a úroveň hry znatelně poklesla. Hosté „trochu“ přitvrdili a hozenou rukavici naši hráči až příliš ochotně zvedli. Hra se změnila v nakopávanou, rezignovali jsme na klidnou kombinační hru, přibylo tvrdých střetů a osobních soubojů jeden na jednoho a fotbal „plakal“. Přesto jsme celkem v klidu jistili naše zasloužené vítězství.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý, avšak upadající výkon

FOTOGALERIE