Také v Šumperku vítězně

FK Šumperk B  –  FK Jeseník  –  0 : 2 (0 : 2)

Sestava:  Pastucha – Nečesal, Janíček, Cekuras, Formánek

Planý, Bartošek, Gnida, Prachař – Žemba, Táborský

// Olšák

Branky:  1x – Bartošek, Prachař

Komentář:  Do Šumperka jsme odjížděli s cílem prodloužit naši sérii úspěšných výsledků a navzdory tomu, že jsme nebyli kompletní (chyběli Mráz, Weber, Balog), se nám to, po velmi dobrém výkonu, podařilo.

Začali jsme velmi aktivně a hned od počátku jsme dobrou kombinační hrou zatlačili soupeře na jeho polovinu a nutili ho k chybám, po kterých jsme si vytvářeli poměrně snadno gólové příležitosti. Už 5 minuta mohla přinést změnu skóre, když křížná přihrávka našla Prachaře, ten přešel přes dva obránce a naservíroval Žembovi, který však zakončil nedůrazně a domácí brankář stačil zakročit. Gólu jsme se však dočkali poměrně brzy a opět u toho byl výborně hrající Prachař. Před pokutovým územím domácích si opět „pohrál“ s obránci, výborně prohodil Bartoškovi a ten technicky zakončoval. I nadále jsme pokračovali v aktivní hře a divákům jsme předvedli několik ukázkových kombinací, při kterých byli domácí hráči pouhými diváky. Některé další „gólovky“ jsme sice potom nedali, ale 10 minut před poločasem opět úřadoval Prachař, když se nejlépe orientoval ve skrumáži v pokutovém území a po jeho akci jsme šli do dvoubrankového vedení.

Ve druhém poločase se obraz hry téměř nezměnil. Byli jsme lepší a domácí se k ohrožení naší branky dostávali opravdu jen zřídka. Co nám však ve druhém poločase chybělo byli další branky v síti soupeře. Příležitostí jsme si sice vypracovali opět poměrně dost, ale v zakončování nám již chyběla přesnost jak při střelbě, tak v kombinaci. Největší domácí příležitost ke vstřelení branky pak v nastavení zastavila tyč naší branky a tak se skóre již neměnilo.

Pro úspěch v tomto utkání udělal každý hráč maximum a proto jsme protentokrát upustili od individuálního hodnocení.

Celkové hodnocení: velmi dobrý kolektivní výkon