Gól přišel příliš pozdě

FK Jeseník  –  Valašské Meziříčí  –  1 : 2 (0 : 2)

Sestava:  Pastucha-3 – Nečesal-2; Janíček-1; Cekuras-1,5;

Formánek-2,5 – Planý-2; Bartošek-1,5; Mráz-2; Gnida-2

Prachař-2.5; Táborský-3 // Žemba-2

Branky:   1x – Gnida

Komentář: Přestože jsme podali v zápase s Valašským Meziříčím velmi dobrý výkon, odešli jsme poraženi. Rozhodly naše chyby a neschopnost proměňovat brankové příležitosti, kterých jsme si i v tomto utkání vytvořili  poměrně dost.

FOTOGALERIE

   Již první poločas jich přinesli hned několik. Ale ani Formánek ani Táborský z nich nedokázali hostujícího brankáře překonat. Chyběl nám především větší důraz při zakončení a také větší ochota jít do tvrdých osobních soubojů před brankou při dorážkách. Soupeř se do šancí prakticky nedostal, ale ukázal nám jak si počínat při zakončení. První brance v naší síti předcházela střela, kterou náš brankář vyrazil jen před sebe a hostující útočník byl u dorážky dříve než naši obránci. Druhá branka měla podobný scénář. Špatně rozehrané autové vhazování, prohození míče mezi našimi beky, váhavý výběh brankáře a výsledek –  dvougólové manko v poločase.

   V přestávce jsme se snažili přesvědčit kluky o tom, že zápas není zdaleka rozhodnutý a že pořád máme šanci s výsledkem něco udělat. A kluci skutečně udělali. Druhý poločas se změnil v neustálé dobývání soupeřovy branky. Vytvořili jsme si místy až drtivou převahu. Znovu jsme si vytvořili několik dobrých střeleckých příležitostí, nastřelili břevno a tyč hostující branky, ale dlouho jsme nemohli prolomit obrannou linii hostujícího mužstva. Podařilo se nám to až pět minut před koncem, když se střelou z dvaceti metrů prosadil Gnida, ale to již bylo příliš pozdě na to, abychom alespoň srovnali. Ztráta bodů a porážka jistě mrzí, ale daleko důležitější byl výkon, který kluci předvedli a dojem, který zanechali.

Celkové hodnocení: velmi dobrý až výborný výkon