Sahali jsme po vítězství

Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  1 : 1 (0 : 1)

Sestava:  Pastucha-1 – Nečesal-1,5; Janíček-1; Cekuras-2;

Formánek-2 – Planý-2; Bartošek-1,5; Mráz-1,5;

Gnida-2 – Prachař-2; Táborský-2 // Bráblík, Žemba

Branky:   1x – Prachař

Komentář:  Soubojem o průběžné druhé místo bylo naše střetnutí s Novým Jičínem. Čekalo se vyrovnané střetnutí bez vyloženého favorita a předpoklad se do puntíku naplnil.

     Zápas začal očekávaným náporem domácího týmu. Byli jsme však připraveni a vcelku bez větších potíží jsme postupně tlak domácích eliminovali a sami jsme začali „vystrkovat“ drápky. Z počátku nám sice vázla kombinace a těžce jsme se vyrovnávali s umělým povrchem hřiště, ale i přesto jsme si vytvářeli nebezpečné situace před domácí brankou žel bez gólového efektu. Domácí fotbalisté měli hru postavenou na nakopávaných přihrávkách za naší obranu, což nám  hlavně v počátku utkání dělalo dost potíží. Obrana však fungovala na jedničku a co prošlo obranou, pochytal spolehlivý Pastucha. Naše aktivita, kterou jsme stále stupňovali byla po zásluze, i když trochu šťastně, odměněna. Po rohovém kopu nastavil přesně nohu Prachař a míč  překvapivě skončil v síti domácího brankáře. Domácí sice zvýšili aktivitu, ale do poločasu se již nic podstatného neudálo.

     V nástupu do druhého poločasu jsme očekávali opět tlak a snahu domácích o vyrovnání, ale aktivita a herní převaha byly na naší straně. Dobrou kombinací a neustálým pohybem jsme si vytvořili dostatek možností k navýšení skóre, ale koncovka je naším dlouhodobým problémem. Neproměněných příležitostí jsme mohli potom litovat, neboť soupeř nesložil zbraně a stále se snažil o likvidaci našeho vedení. A povedlo se. Také rohový kop, který jsme sice napoprvé odvrátili, ale opakovanému centru jsme již nezabránili a volný hráč domácích vyrovnal. Po vyrovnávací brance jsme trochu ztratili půdu pod nohama a soupeř nás zle mačkal. Kluci však nechtěli prohrát a silou vůle a s maximálním nasazením tlaku soupeře odolali. Zápas spěl k remíze, ale pět minut před koncem jsme sahali po vítězství, když si Prachař udělal z domácích obránců slalomové tyče, ale svoje sólíčko „pokazil“ nevydařenou kličkou na brankáře. Konečná plichta je s přihlédnutím k průběhu utkání zřejmě spravedlivá.

Celkové hodnocení: velmi dobrý výkon