Výpomoc brankáře

Náš starší dorost U-19 vstoupil úspěšně do jarní části divizní sezony, když doma porazil Havířov 4:2.

FK Jeseník – MFK Havířov  –  4 : 2 (2 : 0)

Sestava: Balčirák-2 – Žemba-2; Janíček-1,5;Cekuras-1,5;Gnida-2

Olšák-1,5; Bartošek-1,5; Planý-2; Prachař-2 – Pastucha-2

Křivohlávek-2 // Táborský-2

Branky:  2x – Olšák; 1x Gnida, Bartošek

FOTOGALERIE

Komentář: V přípravných zápasech jsme se scházeli vždy téměř kompletní a vše vypadalo dobře. Jenže hned při prvním „mistráku“ jsme měli veliké problémy se složením mužstva. Hned čtyři absentující hráči (Formánek, Weber, Nečesal, Táborský – přišel později) nás donutili k variantě s brankářem Pastuchou na hrotu útoku a začínali jsme v jedenácti.

Havířovští na nás vyrukovali s rychlým pohybem a s velmi důrazným napadáním, na což jsme si chvilku zvykali. Přišla však 10. minuta, přímý kop z hranice „vápna“, hrubice hostujícího brankáře a šli jsme do vedení. Přebrali jsme iniciativu a byli jsme v těchto okamžicích lepším týmem. Dobrá hra vyústila i v druhou branku, kdy akci začal a nakonec i gólově zakončil dobře hrající Bartošek. Dvoubrankové vedení nám mělo dodat klid do druhého poločasu. Opak však byl pravdou. Do druhé půle jsme nevstoupili vůbec dobře. Přepustili jsme iniciativu hostům a dostávali jsme se pod stále větší tlak. V době, kdy jsme hráli v deseti (ošetřování Bartoška) soupeř udeřil a po pěkné průnikové přihrávce dal kontaktní gól. Ještě více jsme znervózněli a toho soupeř opět využil a skóre zápasu srovnal. Vypadalo to s námi zle nedobře a zdálo se, že dobře rozehraný zápas nedokážeme úspěšně dokončit. Ale opět chyba lávky. Kluci se vzchopili a v rozmezí dvou minut se dvakrát trefil Olšák, když na jeho první trefu mu krásně přihrál Gnida a druhá byla výsledkem dorážky po vyražené střele Křivohlávka. I přes dvacetiminutový výpadek na začátku druhé půle můžeme označit naše vítězství za zasloužené neboť jsme celkově působili fotbalovějším dojmem.

Celkové hodnocení:  až na „výpadek“ dobrý až velmi dobrý výkon