Dvacet minut a dost…

FK Jeseník  –  SK SULKO Zábřeh  –  3 : 1 (2 : 1)

Sestava: Pastucha-1 – Nečesal-2; Janíček-1,5; Cekuras-2;

Žemba-2 – Táborský-2,5; Gnida-3,5; Bartošek-2;

Prachař-3 – Planý-2,5; Křivohlávek-2 // Olšák-2;

Weber-hrál krátce

Branky:  2x Křivohlávek; 1x Cekuras

FOTOGALERIE

Komentář:  Konečně jsme se sešli kompletní a tak jsme do utkání se Zábřehem vstupovali v roli jasného favorita a tuto roli jsme chtěli bezpodmínečně splnit. Zdůrazňovali jsme hráčům, že je třeba hrát od samého počátku naplno a začátek nasvědčoval tomu, že pokyny padly na „úrodnou“ půdu. Dvacet minut jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili. Hráli jsme rychle, přesně a důrazně a výsledkem bylo dvoubrankové vedení, o které se postarali, po dvou standardních situacích, Křivohlávek a Cekuras. Po výborné úvodní pasáži však přišel naprosto nepochopitelný útlum. Přestali jsme „běhat“, výrazně se zhoršila kombinace a soupeře jsme tím dostávali stále více do hry. Přesto jsme si i nadále vytvářeli výborné brankové příležitosti (Prachař, Planý, Křivohlávek), ale těmi jsme velkoryse pohrdli. A vymstilo se. Po naší chybné rozehrávce v útočné fázi přešel soupeř do rychlého protiútoku, který zakončil gólovou hlavičkou.

   O přestávce jsme si „vysvětlili“ některé věci a čekali jsme, že výkon mužstva opět stoupne. Stoupnul, ale již zdaleka nedosahoval úrovně první dvacetiminutovky. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a výrazně ubylo brankových příležitostí. Přesto jsme měli vývoj zápasu pod kontrolou a dokázali jsme přidat ještě jednu branku díky důrazu Křivohlávka, jenž využil hrubku brankáře Zábřehu, zblokoval mu snahu o odkop a zablokovaný míč se dokutálel do opuštěné branky.

    Byli jsme lepším týmem a naše vítězství je zasloužené, ale proti silnějším soupeřům by dvacet kvalitních minut hry nemuselo stačit.

Celkové hodnocení:  až na prvních 20 minut průměrný  výkon