FK Jeseník – Čechovice  –  3 : 2 (1 : 1)

Sestava: Pastucha-2 – Nečesal-2;Cekuras-2;Janíček-2; Žemba-2

Prachař-3; Bartošek-2; Mráz-2; Gnida-2,5 – Planý-3;

Táborský-2,5 // Weber-hrál krátce

Branky:   1x Nečesal, Bartošek, Cekuras

Komentář:   Nečekaně těžký boj jsme museli svést o vítězství v domácím duelu s Čechovicemi. Soupeř přivezl, oproti podzimu, úplně nové mužstvo, které se v Jeseníku prezentovalo především vysokým fyzickým nasazením.

Začátek zápasu však na nějaké komplikace vůbec nevypadal. Začali jsme jako z partesu a během prvních dvou minut jsme měli dvě velmi dobré brankové příležitosti. Jako bychom se tím trochu nechali ukolébat, polevili jsme a soupeř začal hrozit z rušových protiútoků. Při jednom z nich jsme dostatečně nepokryli prostor před šestnáctkou a prudká přízemní střela hostujícího mužstva našeho brankáře zaskočila. Inkasovaná branka nás ještě více „potopila“ a jen zásluhou štěstí jsme neinkasovali další branky. Přízeň fotbalového štěstíčka byla, jako se později ukázalo, zřejmě rozhodující v konečném účtování. Po půlhodině hry si totiž na centrovaný míč za obranu naběhl Bartošek, v krkolomné pozici míč zpracoval pro Nečesala a ten srovnal poločasové skóre.

Předpokládali jsme, že ve druhém poločase soupeř neudrží nasazené tempo a poleví, ale nestalo se. Neustále jsme museli bojovat o každý míč a přes naši zjevnou územní převahu se také hosté dostávali do nadějných střeleckých příležitostí. Naše snaha byla po zásluze odměněna a po parádní individuální akci Bartoška, který „vyškolil“ několik soupeřových hráčů, jsme šli poprvé do vedení. Naše radost však netrvala příliš dlouho a po rychlém protiútoku soupeř dokázal srovnat. Zřejmě jsme však chtěli zvítězit o něco více  a o bodech v náš prospěch definitivně rozhodl Cekuras, který trefil centrovaný míč přímo ze vzduchu tak dokonale, že skončil potřetí v síti soupeřova brankáře. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a tři body tak zůstaly v Jeseníku.

Celkové hodnocení: slušný bojovný výkon

Mladší dorostenci s pomocí hráčů žákovské kategorie odehráli velmi slušný zápas a po boji prohráli o jedinou branku (1 : 2), když v závěru sahali alespoň po bodu.