Bez nasazení a bojovnosti

FK Jeseník – FK Zábřeh  –  1 : 1 (1 : 1) na penalty 2 : 3

Sestava:  Kružík-5 – Glac-4; Sroka-3,5; Zelinka-2; Polčák-5

Časta-4; Bartoš-4; Kubánek-2,5; Planý Sam.-5

Nedoma-5; Oříšek-3 // Sláma-3; Márinka-2;

Planý Seb.-3; Vencálek-2

Branky:   1x – Vencálek

pok.kopy dali – Kubánek, Bartoš

nedali – Zelinka, Polčák, Vencálek

Komentář: K dalšímu soutěžnímu zápasu přijel do Jeseníku poslední Zábřeh a papírově to měla být snadná záležitost domácího a vedoucího týmu. Jenže nebyla a nakonec jsme soupeři vcelku „bez boje“ odevzdali dva body. Ale k zápasu.

Začalo se s hodinovým zpožděním a vcelku podle očekávání. Měli jsme stálou převahu, ale úvodní dobré příležitosti (Nedoma) jsme neproměnili. A jako bychom nevstřelením gólu ztratili „šťávu“. Hráli jsme pomalu, nepřesně, bez důrazu a nasazení. Přesto jsme vstřelili vedoucí branku, když se Vencálek šikovně uvolnil ve vápně soupeře a technickou střelou na zadní tyč nás dostal do vedení. Ani vstřelená branka nás však neprobudila a dál jsme předváděli bezkrevný výkon, čímž jsme si říkali o potrestání. A to skutečně přišlo a bylo důsledkem série navazujících chyb několika hráčů. Nejdříve nakopnutý míč přeskočil Glace, jehož špatně zajišťoval Sroka, jenž již nestačil doběhnout soupeřova hráče, který vystřelil a jeho slabá rána prošla našemu brankáři školácky přes prsty do branky.

Druhý poločas nabídnul prakticky stejný obrázek. Opět naše platonická převaha a občasné brejky soupeře. Přes některé příležitosti se skóre zápasu již nezměnilo a šlo se na penalty. A tady náš zmar vyvrcholil. Z pěti pokusů jsme hned třikrát chybovali a soupeř se tak mohl radovat z nečekaného zisku. Závěrem bych chtěl poděkovat klukům  mladších žáků, kteří nám obětavě pomáhají a přesto, že je čekal ještě jeden zápas, odevzdali svá maxima.

Celkové hodnocení:   tragický výkon