pondělí 6.9.2021 v 16:00
(dopravu organizuje trenér – auta rodičů)

JESENÍK B – ŽULOVÁ

Jeseník – Kozlovice 4:3 (1:3)

Velký obrat po bojovném a kolektivně zodpovědném výkonu ukázali naši dorostenci v prvním domácím utkání nové sezony.

Pro naše dorostence má tohle být překlenovací sezona, aby se mladí zapracovali, nasbírali zkušenosti a otrkali se proti starším a statnějším soupeřům. Po dvou kolech ale můžeme konstatovat, že Jeseník bude dost možná schopen s každým hrát vyrovnanou a otevřenou partii. Ukázal to hlavně druhý domácí zápas proti kvalitnímu soupeři z Kozlovic.

Po odchodu individualit a rozdílových hráčů Krézka, Kmínka a Červeňáka do Šumperka, který se stal ligovým, panovaly trochu obavy z toho, jak budou vypadat výkony jesenického dorostu v krajském přeboru. Paradoxně však ztráta klíčových opor mohla ostatním prospět – mužstvo působí týmově, nikdo se nespoléhá na schopnosti jednotlivců, všichni bojují jeden za druhého. Proti Kozlovicím to ovšem chtělo ještě pořádný kus štěstí. Po prvním poločase hosté vedli 3:1 a zahodili řadu dalších šancí – což ovšem platí i o Jeseníku.

Po změně stran předvedli domácí velkou jízdu s velkolepým obratem. K vidění byl oboustranně výborný fotbal. Hosté po dvaceti minutách vedli 3:0 a zdálo se, že mají utkání zcela pod kontrolou. Možná pak ale z jejich strany došlo k podcenění situace, každopádně domácí nakopl gól Samuela Planého před přestávkou. Vrcholným číslem utkání byl na začátku druhé půle úchvatný zápis Jirky Kubánka, který pumelicí z dálky zařídil kontaktní branku. V 73. vyrovnal Matěj Valíček a šest minut před koncem přišla již vítězná trefa Adama Polčáka.

Bude zajímavé sledovat další počínání tohoto týmu, který nemá co ztratit a může i dál příjemně překvapovat.

MOHELNICE – JESENÍK
sobota 28.8. v 10:30
(dopravu organizuje trenér – mužstvo cestuje auty)

ČESKÁ VES – JESENÍK B

Nové Sady – Jeseník 3 : 3 (na penalty 4 – 3)

Naši dorostenci v sobotu odpoledne vstoupili do krajského přeboru remízou v Nových Sadech. Stejně jako muži doma s Rapotínem pak prohráli na penalty.

Před sezonou došlo k velké obměně kádru a v podstatě až na pár výjimek budeme hrát soutěž kategorie U-19 s mladším dorostem U-17. Do druhé ligy postupující Šumperk posílila trojice hráčů ročníku 2003 (Červeňák, Kmínek, Krézek), pro které to bude kvalitní zkušenost. Další starší hráči Dřímal a Latzel začali nastupovat v I.B třídě za muže Žulové. V kádru jesenického dorostu tak zůstávají ze starších hráčů pouze stoper Sytař a brankáři Malysa a Duda, přičemž s Malysou se více počítá jako s dvojkou do kádru mužů.

Z výše uvedeného vyplývá, že od perspektivního dorosteneckého týmu v letošní sezoně nečekáme žádné velké výsledky. Pod vedením trenérské dvojice Tomáš Janovský – Karel Cundrla ovšem Jeseník U-19 potěšil solidním výkonem v olomouckých Nových Sadech, odkud si odvezl bod za remízu 3:3. Domácí vedli v průběhu první půle 2:0, těsně před přestávkou ale snížil Valíček. V druhém poločase byl Jeseník lepší. Krásnou střelou z dálky vyrovnal Kubánek. Pak sice domácí znovu získali vedení na svou stranu, ale v 76. minutě stanovil konečný výsledek Nedavaška střelou zpoza šestnáctky.

V penaltách byli šťastnější domácí a připsali si druhý bonusový bod. Za týden čeká naše dorostence první domácí utkání s Kozlovicemi.

Kádr dorostenců pro podzimní sezonu 2021:

Ročník 2003: Václav Duda, Jan Malysa, Matěj Sytař, Jan Valíček.
Ročník 2004: Marian Bartoš, Dominik Kružík, Samuel Planý.
Ročník 2005: David Bár, Jakub Glac, Lukáš Hlobil, Nikolas Kočica, Jiří Kubánek, Adam Polčák, Alexandr Sedlák, Matěj Valíček, Jakub Vonc.
Ročník 2006: Vojtěch Nedavaška, Isidor Petrík, Martin Říha, Patrik Straka.

Jeseník – Rapotín 0 : 0 (penalty: 5 – 6)

Nejprve trocha statistiky: za poslední dva roky odehrál Jeseník pět remízových zápasů. A pětkrát prohrál na penalty. V této sezoně doma ze tří zápasů bez výhry. Takže ztracené body holt pojedeme loupit za týden do Mohelnice.

Bez Křivohlávka, Cekurase, Vavrače, Kysely a Břízy šel Jeseník do utkání s posledním Rapotínem. Na stoperském postu se objevil Mlynář, který po dvou letech oprášil kopačky a hrál ruskou ruletu se svým kolenem. To vydrželo a Broňovy zkušenosti hrály velkou roli v obranné činnosti mužstva.

Právě poctivá defenzíva bylo to, co „zdobilo“ oba týmy. Naopak nedostatek odvahy a kreativity směrem dopředu přinesly rozpačitý dojem z prvního poločasu, v němž vynikla jen nebezpečná střela hostujícího Ondráčka, který dělovkou o chlup nenašel Červenkovu šibenici.

Zatímco první dějství příliš fotbalového nenabídlo, po změně stran hlavně domácí zvýšili intenzitu a připravili si největší gólovou šanci, v níž Mráz těsně minul odkrytou rapotínskou branku. Gól na kopačce měl i Planý – v dobré pozici mu ale střela vůbec nesedla a skončila mimo. Hosté zahrozili v závěru z volného přímého kopu, kdy prudký centr z pravé strany prosvištěl přeplněným jesenickým brankovištěm a mnoho nechybělo, aby ho někdo tečoval do sítě.

Jeseník v předchozích dvou domácích zápasech inkasoval po třech gólech, tentokrát to dozadu zvládl a Červenka si vlastně ani nepřipsal pořádný zákrok. Totéž ovšem platí o Maxovi v rapotínské brance, který v předchozích třech utkáních lovil balon z branky jedenáctkrát.

A tak chvíle obou gólmanů měly přijít až v penaltovém rozstřelu. A Jeseník to po týdnu znovu nezvládl. Ve druhé sérii Max vychytal Kutala. Pak sice Červenka jednu penaltu vystihl a tak se prodlužovalo, ale zatímco rapotínští střelci byli stoprocentní, za Jeseník v sedmé sérii neproměnil Janíček a tak druhý bod z utkání bere Rapotín.

Sestava: Červenka – Bráblík, Janíček, Mlynář, Tulis – Planý, Mráz, Minka, Plhák, Zrník – Kutal.

Jesenické penalty proměnili: Planý, Mráz, Mlynář, Bráblík, Tulis. Neproměnili: Kutal, Janíček.