Archiv autora: Karel Tulis

Prohlášení k B-mužstvu

Vedení našeho fotbalového klubu vydává stanovisko, kterým bychom rádi jednou provždy utnuli nesmyslné a zavádějící informace o tom, že B-mužstvo, které vzniklo před rokem, ukončuje po této sezoně svoji činnost. Není to pravda a věříme, že tímto prohlášením skončí veškeré spekulace a „zaručené“ informace kolující mezi fotbalovou veřejností.

B-mužstvo dnes v předposledním utkání zvítězilo nad Velkou Kraší 11:1 a příští týden odehraje poslední domácí zápas sezony v okresním přeboru proti Velkým Kuněticím (sobota 15.6. v 16:00). Po tomto utkání mužstvo převezme pohár pro vítěze soutěže a oslaví postup do I.B třídy.

Klub podal přihlášku do krajské I.B třídy a neuvažuje o žádné jiné variantě! Případné doplnění kádru B-mužstva je v jednání a věříme, že se nám podaří vybudovat kvalitní tým, který bude schopný hrát důstojnou roli ve vyšší soutěži.

Sraz hráčů TJ RD

V sobotu 8. června od 14 hodin se v klubovně na jesenickém stadionu uskuteční setkání bývalých hráčů našeho klubu z dob TJ RD Jeseník po 35 až 45 letech.

Snažili jsme se na toto neformální setkání pozvat hráče, kteří v letech 1977 až 1989 společně tvořili dějiny jesenického fotbalu. Hráče, trenéry a funkcionáře, kteří v uvedeném období odehráli za Jeseník více než 1 sezonu a jejichž jména patří nesmazatelně do kroniky našeho klubu.

Lidská paměť je ale nespolehlivá a vrtkavá, a tak se klidně mohlo stát, že jsme ve výčtu jmen z tehdejší éry konce sedmdesátých a celých osmdesátých let někoho opomněli. Nebyl v tom úmysl! Pokud tyto řádky čte někdo, kdo má pocit, že na sraz určitě patří a neví o jeho konání, ozvěte se na tel. 724 160 094 a obdržíte pozvánku.

Semifinále krajského poháru

FK WAREX JESENÍK „B“ se probojoval až do semifinále krajského poháru, ve kterém přivítá na našem stadionu soupeře z Olešnice. Utkání se po dohodě soupeřů nakonec odehraje v úterý 14.5. od 17:30.

FC Olešnice u Bouzova je vedoucí tým I.A třídy a s velkým náskokem na čele tabulky míří do krajského přeboru.

Pohárové utkání s Rapotínem zrušeno

Jiskra Rapotín včera oznámila, že se nedostaví k utkání krajského poháru do Jeseníku, kde se měla utkat s naším béčkem. Dnešní utkání je tedy zrušeno bez náhrady. Jeseník B vítězí kontumačně 3:0 a postupuje do semifinále soutěže.