Ohlédnutí za víkendem

Sedm týmů FK Jeseník zasáhlo o víkendu do bojů o mistrovské body. Celková bilance? Čtyři vítězství – tři porážky.

MUŽI A: Vítkovice – Jeseník 0:2

Po prohře ve Vratimově a domácí remíze s Bruntálem se zdálo, že mužstvo trenéra Slámy není v dobrém rozpoložení a o to cennější je sobotní vítězství ve Vítkovicích. A je to vítězství zcela zasloužené, soupeře jsme předčili v bojovnosti, nasazení a touze ukázat, že nehodláme být v divizi za otloukánky. Góly Červeňáka a Michal Bráblíka rozhodly o prvním tříbodovém zisku v sezoně.

MUŽI B: Vápenná – Jeseník B 0:19

Ve Vápenné na poslední chvíli zachránili dospělý fotbal po odlivu hráčů a všechna čest, že se to povedlo. Kvalitou se ovšem domácí nemohli měřit s hráči, kteří ještě nedávno kopali za jesenické áčko. Jedním z nich je také osmigólový Macura, třikrát se trefil Tulis, dvakrát Sytař, po jedné brance dali Trsťan, Hanzlík, Andrušík, Vícha, Ivanič a Bár.

DOROST: Jeseník – Nové Sady 0:2

Dorostenecký tým Jeseníku přivítal na úvod sezony ambiciózního soupeře z Olomouce a bohužel se domácímu týmu utkání vůbec nepovedlo. Přestože na ukazateli svítil ještě v 73.minutě bezbrankový stav, už v předchozím průběhu měli hosté více šancí, hráli s vervou a s chutí, zatímco naše mužstvo propadalo v pohybu i v osobních soubojích. V rozmezí dvou minut Jeseník dvakrát inkasoval a bylo po nadějích.

ŽÁCI U15: Přerov – Jeseník 3:1

Po letech strávených v krajském přeboru se jesenický žákovský fotbal vrátil na nejvyšší scénu. Právě na umístění nejstarší kategorie U15 bude nejvíce záležet. Na úvod v Přerově to výsledkově nevyšlo, přestože Jeseník od 2. minuty vedl brankou Jirky Sumce. Domácí do přestávky srovnali a po změně stran otočili výsledek. Nastřelená tyč a poté i břevno nebyly hostům nic platné.

ŽÁCI U14: Přerov – Jeseník 5:3

Vstup do sezony se nepovedl ani týmu U14, který přitom v Přerově vedl už 3:0. Ve 22. a 24. minutě dvakrát zaúřadovala nová akvizice z Javorníku Tonda Frančák, vzápětí přidal třetí branku Jurica Jurič. Domácím se podařilo těsně před koncem poločasu dvakrát skórovat a to je doslova nakoplo. Po změně stran už se prosazoval jen Přerov a třemi brankami otočil zápas.

ŽÁCI U13: Jeseník – HFK Olomouc 5:2

Jedním slovem nádhera. Podceňovaný tým trenéra Honzy Zrníka se postaral o velkou senzací, když v úvodním ligovém kole přestřílel olomoucký HFK. Pravda, hosté měli v úvodu více šancí a Jeseník se štěstím přežil některé situace, aby vzápětí naděloval lekce z produktivity. Honza Švarc a Tobiáš Spáčil zajistili poločasový dvoubrankový náskok, v druhé části pálil dvakrát Marek Švarc a jeden gól si hosté dali do vlastní sítě. Sami se dvakrát prosadili za již rozhodnutého stavu.

ŽÁCI U12: Jeseník – HFK Olomouc 3:2

Nejdramatičtější ze všech víkendových duelů našich mužstev. Nejmladší žáci FK Jeseník i jejich soupeři z HFK Olomouc připravili divákům parádní fotbal se zápletkou až do konce. Jeseník vedl brankou Jonáše Jezerského, hosté pak skóre otočili, ale 9 minut před koncem vyrovnal Matyáš Zmydloch. V úplném závěru rozhodl střelou z dálky Franta Válek! Nepopsatelná euforie v domácím táboře a parádní ligový start.