Jeseník – Polanka nad Odrou 2:1

Po všech peripetiích nevydařené jarní sezony jsme se v posledním domácím utkání dočkali. První vítězství jara se zrodilo po bojovném a odhodlaném výkonu celého mužstva. Po zpečetěném sestupu spadla z týmu „deka“ a předvedl něco, na co jsme dlouhé měsíce čekali.

Oba týmy se od první minuty předháněly v ofenzivní snaze, hosté měli více šancí, ale v 9. minutě je zachránilo břevno po střele Krézka. Na druhé straně velkou šanci zblokoval Macura, pak Polanka rovněž trefila brankovou konstrukci. V závěru poločasu obrovský kiks v hostující rozehrávce potrestal Krézek a vedli jsme 1:0.

V druhém poločase nás hosté zatlačili, zároveň se ale příliš soustředili na výkon rozhodčího a lavička Polanky několikrát emočně vybouchla. Jeseník se srdnatě bránil a vyrážel na nebezpečné kontry. V 79. minutě Bříza sklepl odražený míč k Macurovi, který nekompromisně zakončil a bylo to 2:0.

Hned po rozehrávce se do pokutového území dostali hosté a Rončka zakončil přesně k tyči. Kontaktní gól Polanku nakopl, vzápětí ji ale srazilo vyloučení kapitána Hluchého, který zezadu zastavil Břízův samostatný únik. Jeseník v závěru přežil nebezpečné standardky a po dlouhé době si užil šťastné chvíle vítězů.


Důstojné a vydařené loučení s touto sezonou (a bohužel i s divizí) sledovali také bývalí hráči TJ RD Jeseník sedmdesátých a osmdesátých let, pro které klub uspořádal společný sraz.


VIDEO: Gólové momenty z utkání

Branky: 40. Krézek, 79. Macura – 80. Rončka

Sestava: Vajda – Bráblík Mar., Macura, Cundrla, Bouchal – Vaněk (67. Bříza), Pechoušek, Planý, Krézek (90. Sytař), Bráblík Mich. – Červeňák (73. Tulis).