Sestupujeme zpátky do krajského přeboru

Náš sestup z divize je definitivně potvrzen. Malá teoretická naděje spočívala v odmítnutí postupu všemi týmy z krajských přeborů od prvního do čtvrtého místa. Což se nestalo. Po roční zkušenosti se náš tým vrací do nejvyšší krajské soutěže

Losovací aktiv FAČR proběhne tento týden ve čtvrtek. Na něm bude formálně potvrzena pětice sestupujících z letošní divize. Ze skupiny D sestupují poslední Stará Říše a předposlední Pelhřimov, ze skupiny E sestupuje poslední Přerov a ze skupiny F sestupují poslední Bruntál a předposlední Jeseník.

Pětici sestupujících nahradí v příštím divizním ročníku pět týmů z krajských přeborů. Z Olomouckého kraje ovšem vítězný Medlov odmítl postup, stejně jako druhý Bělotín a tak uvolněné místo bylo nabídnuto nejlepšímu nepostupujícímu z dalších krajů. Tím je Petřvald na druhém místě Moravskoslezského krajského přeboru.

Vedení našeho klubu, přes neúspěch jarní sezony, potvrdilo ve funkci i pro novou sezonu trenéra Svatoslava Valentu. Naopak asistent Petr Matulka v Jeseníku končí, neboť přijal novou trenérskou výzvu v Kuřimi. Přejeme Petrovi hodně úspěchů v novém působišti.