1.A třída skup. „A“ Ol. KFS –8. kolo

TJ Olpa Jindřichov – FK JESENÍK 1:1 pol. (1:1)

Sestava FKJ:

Vrána – Novák, Nepožitek, Keltner, Dlouhý – Daniel (89´.Furik), Filip (86´.Krohmer), Minka, Vavrač (63´.Samolej) –  Kysela, Schneider

Za příjemného podzimního počasí nastoupilo mužstvo FKJ na měkkém trávníku v nedalekém Jindřichově. Hosté se od úvodních minut pustili do domácího mužstva s velkým úsilím, kdy hned v první minutě donutil Vavrač k robinzonádě domácího brankaře. Ve třetí minutě si na rohový kop naběhl Novák, ale jeho hlavička jen těsně přeletěla domácí branku. Hosté svoji převahu z úvodu přetavili  ve vedoucí branku v 9.min., kdy na centr ze standardní situace zahrávané Minkou si naběhl Pavel Kysela a hlavičkou otevřel skóre zápasu. Domácí zaskočení vývojem zápasu se vrátili zpět do hry už ve 13.min., kdy Jan Vlček přesnou střelou z přímého kopu přes zeď od tyče vyrovnal. Vyrovnávací branka měla na domácí mužstvo pozitivní vliv. Hráči hostujícího FKJ se i nadále snažili domácí mužstvo přehrávat kombinačně a začali přicházet i brankové příležitosti, kterým chyběl pověstný kousek k tomu, aby skončili v domácí brance. V 23.min. zahrával standardní situaci Dlouhý, kdy jeho míč na hranici malého vápna nedokázal trefit žádný z volných spoluhráčů. V 34.min. po pěkné akci vletěl do domácí šestnáctky jako vítr Keltner, ale jeho střela na vzdálenější tyč skončila jenom na levé tyči domácí branky. V 37.min. po rohovém kopu se do vzduchu pověsil opět Keltner a jeho hlavičku zastavilo břevno domácí branky. Hosté v těchto chvílích v utkání dominovali a domácí se jenom bránili a vyčkávali poločasové přestávky. Po dalším závaru v domácí šestnáctce s vypětím všech sil domácí obrana zablokovala  gólovou střelu Keltnera. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas začal obrovskou šancí domácích, kdy střídají Navrátil postupoval osamocen na Vránu, ale jeho střela se odrazila do pravé tyče zpět do hřiště. Hosté se nechtěli nechat zahanbit.  Filip si obhodil posledního obránce, ale křižující Zimolka stačil zažehnat nebezpečí před vlastní brankou. S přibývajícím časem začalo být domácí mužstvo lepším týmem, ale brankové příležitosti si nedokázalo vypracovat. V těchto chvílích se spíše jednalo o boj než o pohledný fotbal, který byl navíc často kouskován i fauly z obou strach. Utkání na fotbalových obrátkách opět nabralo až v poslední čtvrthodince. Nejdříve postupoval Kysela z pravé strany sám na domácího Málka, ale nechal se vytlačit mimo střelecký uhel. Domácí mužstvo v závěru vrhlo všechny síly do útoku a chtělo strhnou vítězství na svoji stranu a mělo k tomu dvě obrovské příležitosti. V 86.min. hosty podržel skvělým zákrokem Vrána, který nájezd z levé strany zlikvidoval. V 89.min. si domácí Lazarov položil už i bezmocného Vránu, ale hosty od inkasované branky zachránil Nepožitek. V samotném závěru na hřišti přibylo zbytečných emocí a hlavní rozhodčí radši utkání ukončil za nerozhodného stavu.

Nerozhodný výsledek k průběhu utkání se zdá být spravedlivý. Hosté byli lepší v prvním poločase, domácím naopak patřil závěr celého utkání. Pokud by hráči FKJ měli lepší klid v koncovce, nemuseli se o nerozhodný výsledek strachovat až do konce