Derby bez překvapení

Bezmála pět měsíců čekali fotbaloví příznivci v Jeseníku a České Vsi na pokračování krajské I.A třídy. Dočkali se v sobotním slunečném odpoledni a rovnou vzájemným utkáním na jesenickém stadionu.

Na jesenické „umělce“ se odehrálo okresní derby podle očekávaného scénáře. Domácí tlačili, hosté bránili ve velkém počtu a nakopávali míče dopředu, kde se útočníci pokoušeli utéct jesenické obraně. To se jim obvykle nedařilo a tak se hra opět na dlouhé minuty vrátila před českoveskou šestnáctku. Po čtvrthodině ale zabrnkal na nervy jesenických příznivců brankář Vrána, když si daleko před vlastní brankou dovolil kličku na dotírajícího soupeře. S domácím tlakem se brzy dostavily i gólové příležitosti, povětšinou z rohových kopů. Po jednom z nich se ve 26.minutě dostal odražený míč k volnému Břízovi, který v brankovišti pohotově otevřel skóre. Napětí z domácích hráčů spadlo a přestože hosté neopouštěli zákopové stavy, dařilo se Jeseníku, zejména po křídlech častěji pronikat před branku. Ve 36.minutě udeřili domácí z levé strany, unikající Bříza našel zpětnou přihrávkou Kyselu, ten přiklepl lépe postavenému Karakasidisovi a jeho umístěná přízemní střela skončila u tyče Tillovy branky – 2:0. A to nebylo vše: v závěru poločasu Karakasidis poslal dlouhý nákop před bránu, poskakující balon vypadl Tillovi z rukavic a dotírající Macura byl u dorážky dříve – 3:0.

Druhý poločas otevřel asi nejfotbalovější moment zápasu. Macura se parádně položil do střely a efektními nůžkami vybídl Tilla k neméně skvělému zákroku. Řetězárna si v druhé půli připravila několik protiútoků, ale bezprostředně před Vránovu branku se nikdy nedostala a střeleckým pokusům z dálky chyběla přesnost. Na druhé straně Jeseník pokračoval v nátlakové hře, gólovou radost ale přinesla už jen jedna akce, když Kysela dostal prostor na levém křídle, utekl přes celé hřiště, v pokutovém území si položil obránce a z deseti metrů prudkou střelou uzavřel brankový účet zápasu.

Domácí mužstvo hrálo dobře, na hráčích bylo vidět, jak moc se na jarní start těší. Konečný výsledek odpovídá průběhu hry, v němž měl Jeseník soustavný tlak.

Pro hostující tým není porážka žádnou tragédií, víceméně s ní počítali. Přijeli se pokusit o senzaci, která nevyšla a tak se budou soustředit na zápasy s rovnocennými protivníky.

Derby přilákalo na tři stovky platících diváků a za zmínku stojí dobrá atmosféra, o kterou se postaral především hostující „kotel“, který neúnavně fandil i za rozhodnutého stavu.

FOTOGALERIE FK JESENÍK

FOTOGALERIE SK ŘETĚZARNA

Branky: 26. Bříza, 35. Karakasidis, 44. Macura, 83. Kysela

Žluté karty: Mlynář – Hrabala

FK Jeseník: Vrána – Novák (60. Daniel), Karakasidis, Macura, T.Glac (81. P.Glac) – Woitek, Minka (55. Hanzlík), Mlynář, Plhák (50. Nepožitek) – Bříza (65. Keltner), Kysela.

SK Řetězárna: Till – Obšil – Salva, Kočí, Michálek – Opravil, Hrabala – Václavský, Nedvěd, Bruckner – Babčák. Střídali: Nováček, Samolej, Wator.