Muž zápasu: Václav Keltner

Po třecMuz_zapasu_keltnerh utkáních strávených na kraji hřiště se Václav Keltner posunul do středu obranné řady a předvedl ve Chválkovicích spolehlivý výkon. Až v druhém poločase domácí pochopili, že přes nakopávané balony cesta nepovede. Král vzdušného prostoru a náš Muž zápasu.

Vašku, tvé hodnocení zápasu ve Chválkovicích?

První poločas jsme odehráli výborně, měli jsme dost šancí, aby se zápas rozhodl už do přestávky. V druhém poločase bylo vidět, že nám docházely síly, už jsme se nikam nehnali a chtěli jsme to udržet. Dostali jsme ale hloupý gól, který nám zkomplikoval závěr zápasu. Naštěstí jsme vítězství udrželi.

Nemohlo po vydařené první půli a za stavu 0:2 dojít v mužstvu k podcenění, k pocitu, že se už nemůže nic stát?

To si nemyslím. Už jsme tolik nedrželi míč a netlačili se tak dopředu, ale neřekl bych, že jsme je podcenili. Oni spíš začali víc běhat, do té doby jenom nakopávali balony. Chtěli jsme to v klidu uhrát, ale  jak jsem říkal, v tom počasí nám dost rychle ubývaly síly. Když bych měl mluvit za sebe, tak posledních patnáct minut jsem šlapal vodu a říkali kluci v záloze, že na tom bDSC_0393_orezyli podobně.

Jeseník má po čtyřech kolech deset bodů a je na druhém místě v přeboru. Co tomu říkáš?

Je to výborné a doufejme že to bude pokračovat. Vzpomínám si ale, že tenkrát v té sestupové sezoně jsme začali taky dobře a první tři zápasy jsme tenkrát vyhráli. Takže po čtyřech kolech je zatím zbytečné dělat nějaké odhady. Teď nás čeká těžký zápas s Ústím, na který se chceme dobře připravit.

Kdo byl z tvého pohledu nejlepším hráčem Jeseníku ve Chválkovicích?

To je těžké určit. V prvním poločase hráli výborně všichni a domácí jsme bez problémů přehrávali. Nedokážu vybrat jednoho hráče, byl to kolektivní výkon.