Krajský přebor – 8.kolo

Náš tým se na výsluní vyhříval pouhé tři dny. Po osmém kole (desátém hraném) se do čela tabulky krajského přeboru vrátili fotbalisté Velkých Losin.

Tři mužstva z „velké pětky“ by na uplynulý víkend nejraději rychle zapomněla. Jesenický předpoločasový propad znamenal vysokou prohru v Určicích. Přesto po sobotě zůstalo naše mužstvo v čele tabulky, neboť ani favorizovaný Medlov svůj zápas na Prostějovsku nezvládl. Hosté nastoupili v oslabené sestavě a po bezbrankovém poločase si odvezli prohru 2:3.

Až v neděli byl Jeseník podle očekávání sesazen z trůnu. Obdivuhodná série Šternberku skončila ve Velkých Losinách debaklem 1:5. Domácí už v poločase vedli 3:0, na začátku druhé části sice Šternberk snížil, ale závěr zápasu patřil znovu Losinám, v jejichž dresu se hattrickem blýskl kanonýr Šinogl. Velké Losiny zůstávají jediným neporaženým mužstvem v soutěži a vrátily se do čela tabulky.

V průběžném pořadí nás předskočilo také Ústí, které v Zábřehu potvrdilo roli favorita a po vítězství 3:1 se posunulo na druhé místo díky lepšímu skóre. Varovnou vizitku poslal do Jeseníku náš příští soupeř Kojetín. Na domácím hřišti prohrával s Dolany 1:3, aby velkým obratem v druhé půli otočil výsledek na konečných 4:3.

Chválkovice ne a ne vyhrát – doma podlehly po dramatickém boji Želatovicím 2:3 a jsou stále poslední. Jejich ztráta na předposlední Litovel se však nijak nezvýšila, neboť ani litovelské mužstvo nebodovalo, když v Hněvotíně prohrálo 1:2 gólem z poslední minuty utkání. Bez branek skončil souboj dvou B-mužstev mezi Mohelnicí a HFK Olomouc.

VÝSLEDKY – 8.kolo:

Neděle 27. 9. 2015 16:00
SK SULKO Zábřeh – TJ Sokol Ústí  1:3 (1:2)

Branky: 13. Lepka Martin – 22. Orava Tomáš, 31. Černotský Petr, 87. Holoubek Petr

Slavoj Kojetín – Koválovice – FC Dolany 4:3 (2:3)
65 diváků
Branky: 15. Vaněk Radim, 44. Horák Zdeněk, 58. Látal Václav, 68. Vaněk Radim – 8. Lasovský Martin, 13. Pekař David, 31. Bednář Jan

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Šternberk 5:1 (3:0)

Branky: 17. Kováč Lukáš, 32. Šinogl Matěj, 45. Šinogl Matěj, 80. Mičunda Jan, 86. Jenčke Filip – 48. Hlaváček Tomáš

Sobota 26. 9. 2015 16:00
FK Mohelnice B1. HFK Olomouc 0:0
SK Chválkovice – FC Želatovice 2:3 (1:3)

Branky: 18. Štefek Radek, 57. Toman Radim – 28. Matušík Tomáš, 41. Koplík Vít, 43. Liška Tomáš

FC Kralice na Hané – TJ Medlov 3:2 (0:0)

Branky: 50. Nečas Jan, 80. Lehký Jaroslav – 52. Müller Ondřej, 75. Okrouhlý Marek, 57. Rozsypal Jan (vl.)

FC Hněvotín – TJ Tatran Litovel 2:1 (1:0)

Branky: 18. Kryl Pavel, 90. Benýšek Lukáš – 80. Heinz Petr

Rozhodčí: Sedláček Libor – Koláček Josef, Grečmal Michal.

Sokol Určice – FK Jeseník 4:0 (4:0)

Branky: 10. Halouzka Petr, 37. Cetkovský Otakar (pen.), 40. Halouzka Petr, 42. Halouzka Petr

1. Velké Losiny 10 7 3 0 33:8 24
2. Ústí 10 7 2 1 26:9 23
3. Jeseník 10 7 2 1 25:13 23
4. Šternberk 10 7 1 2 26:14 22
5. Medlov 10 7 1 2 21:12 22
6. Dolany 10 3 4 3 20:13 13
7. Určice 10 4 0 6 20:19 12
8. Hněvotín 10 3 3 4 19:18 12