Muž zápasu: Vladimír Novák

Sobotní utkání s Velkými Losinami skončilo našim těsným vítězstvím. Každý z hráčů odvedl maximum, nikdo vyloženě nezářil a nikdo nepropadl. Jak obvykle říkají samotní hráči, byl to týmový výkon. O to těžší rozhodování v naší rubrice Muž zápasu měl realizační tým. Volba nakonec padla na krajního beka Vladimíra Nováka, za spolehlivý a bezchybný výkon v obraně.

Jak hodnotíš zápas a výkon z pohledu Jeseníku?

V prvním poločase to bylo takové nejisté a čekali jsme dlouho na první gól, se kterým z nás obvykle spadne napětí. Pak se nám hrálo líp, ale pořád to nebylo ono. Na začátku druhé půle jsme na ně vlítli a hráli jsme dobře a kdybychom využili více šancí, mohl být závěr mnohem klidnější. S třetím inkasovaným gólem by to hosté asi zabalili.

Místo toho jste dostali kontaktní gól a na konci zápasu jste se hodně trápili…

Ano, nedařilo se nám držet balon, dostávali jsme se pod tlak a zbytečně jsme si závěr zkomplikovali. Naštěstí se nám podařilo vedení udržet.

Poslední zápasy jste odehráli v rozestavení se třemi obránci. Jak ti tento systém vyhovuje?

Pomalu jsme si na to zvykli a musím říct, že mě osobně se to líbí. Zpočátku nám občas vázla souhra a komunikace, ale myslím, že se postupně zlepšujeme. Vyhovuje mi to.

Hlavním pronásledovatelem ve hře o postup je Ústí, které hraje za týden právě ve Velkých Losinách. Může tam ztratit?

Losiny mají solidní mančaft a já doufám, že nám pomůžou. My se ale hlavně soustředíme na náš zápas ve Šternberku, kde musíme bodovat. Budeme chtít vyhrát, ale víme, že zrovna ve Šternberku bychom brali i remízu.

Komu bys dal titul Muž zápasu proti Velkým Losinám?

Fotbal není jen o těch jedenácti lidech na hřišti, ale o celém týmu, a tím myslím i lavičku a všechny, kteří se kolem fotbalu pohybují. Chtěl bych určitě vyzdvihnout výkon našeho „dědy“ v brance, měl tam důležité zákroky. Ale pokud se mám rozhodnout, tak volím celý tým.