Čechovice – Jeseník 2:5

Ve 26. kole krajského přeboru starších žáků jsme zavítali do Čechovic, které jsou na druhém místě tabulky. Trenér nám v kabině před zápasem určil, že budeme hrát jen na jednoho útočníka a měli jsme se soustředit především na obranu.

FOTOGALERIE

Ze začátku zápasu byla hra vyrovnaná a bez nějakých větších šancí. První vyloženou příležitost v 9. minutě proměnil Kocourek, kterého vybídl ke skórovaní krásným pasem Cundrla. Všechny útoky domácích ztroskotaly na pozorné obraně v čele se skvěle hrajícími stopery Kmínkem a Tulisem. Čechovice si připravily jedinou větší šanci za poločas, když domácí hráč prošel středem hřiště, ale jeho střelu zlikvidoval výborně chytající gólman Bašný. Ve 28. minutě jsme zvýšili vedení na rozdíl dvou branek. Kocourek prošel z pravé strany obranou a chladnokrevně zakončil levou nohou. Skóre 2:0 vydrželo do poločasu.

Do druhé půli vstoupili domácí aktivněji, když nás zmáčkli a vytvořili si několik šancí, které však pochytal Bašný. A když už byl překonaný, tak ho zastoupili na brankové čáře Kmínek, Horák nebo Tulis. Bohužel jsme ve 44. minutě inkasovali po nedorozumění mezi Bašným a Dostálem, kdy měl útočník před sebou prázdnou bránu. Dvoubrankové vedení nám vrátil o čtyři minuty později opět Kocourek po přihrávce Cundrly. Po dalších dvou minutách Kocourek utekl obráncům, položil si gólmana a zakončil do prázdné brány. Domácí snížili v 62. minutě z pokutového kopu po faulu Bašného na unikajícího útočníka. Hned po minutě Sekanina nacentroval na Bouchala, jehož pokus obrana ještě zblokovala, ale k míči se dostal Kocourek a upravil tak na konečných 5:2.

Do tabulky jsme si připsali po skvělém kolektivním výkonu tři body, se kterými se úplně nepočítalo. Na tento výkon bychom chtěli navázat tento týden proti Novým Sadům.

Sestava: Bašný – Dostál, Kmínek, Tulis, Sekanina – Horák – Bouchal, Cundrla, Vajda, Marek – Kocourek. Střídal: Plšek. Střelci: Kocourek 5