Archiv pro rubriku: Žáci U-15

Žáci – Rozpis podzimní sezony

Program FK Jeseník v krajském přeboru starších a mladších žáků – podzim 2019

SOBOTA 24.8. 10:00 11:45 FK JESENÍK – Sokol Čechovice
NEDĚLE 1.9. 9:00 10:45 FK Mohelnice – FK JESENÍK
STŘEDA  4.9. 15:30 17:15 FK JESENÍK – FK Sokol Konice
SOBOTA 7.9. 10:00 11:45 FK JESENÍK – Sokol Dub n.M.
NEDĚLE 15.9. 10:45 9:00 FK Šternberk – FK JESENÍK
SOBOTA 21.9. 10:00 11:45 FK JESENÍK – Sokol Olšany
SOBOTA  28.9. 11:30 10:00 FK Kozlovice – FK JESENÍK
STŘEDA 2.10. 14:30 16:15 FK JESENÍK – SK Zábřeh
SOBOTA 5.10. 10:00 11:45 FK JESENÍK – FK Slavonín
NEDĚLE 13.10. 12:30 14:15 Slovan Černovír – FK JESENÍK
SOBOTA 19.10. 10:00 11:45 FK JESENÍK – Nezamyslice
NEDĚLE 27.10. 12:30 11:00 FK Nové Sady – FK JESENÍK
NEDĚLE 3.11. 11:45 10:00 FC Želatovice – FK JESENÍK

Z Mohelnice s body

FK Mohelnice – FK Jeseník  –  1 : 6 (1 : 3)

Sestava: Kružík-1 – Glac-2; Sroka-1,5; Bartoš-2; Polčák-2

Petrík-2,5; Kubánek-1; Planý Sam.-1,5; Marinka-2

Oříšek-2; Nedoma-3 //Planý Seb.-2; Sláma-2

Branky:  3x – Kubánek; 2x – Sroka; 1x – Oříšek

Komentář: Po dobrém kolektivním výkonu přivážíme z Mohelnice jednoznačné vítězství a důležité body, které nás stále drží v boji o krajského přeborníka. Ale podrobněji k zápasu.

Nezačali jsme zrovna nejšťastněji. Běžela teprve 5. minuta a již jsme prohrávali. Rozhodčí naprosto nepochopitelně pustil signalizované postavení mimo hru, jeden z našich obránců ve snaze o odvrácení hrozby fauloval a kopala se penalta, z niž šel soupeř do vedení. Kluky tato nespravedlnost notně nahecovala a začali předvádět pěkný kombinační fotbal, na který domácí hráči místy jen zírali. Přesná a rychlá kombinace zákonitě přinášela i brankové příležitosti, které jsme také dokázali úspěšně zakončovat. Nejdříve po čtvrthodině hry srovnal skóre střelou z dálky Kubánek a za další dvě minuty jsme jeho zásluhou již vedli, když byl na konci krásné kombinační akce a umístěnou střelou překlopil vedení na naší stranu. Poločasové skóre uzavřel potom dorážkou stříleného centru Oříšek. Také ve druhém poločase jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu s dalšími třemi brankami v síti soupeře. Ve 45 min. se opět trefil z dálky Kubánek a uzavřel hattrick a  pak se dvakrát prosadil Sroka. Poprvé hlavou po rohovém kopu a podruhé střelou z přímého kopu a pečetil tak naše zasloužené vítězství.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

Špatný start do druhé půle nás nezlomil

FK Jeseník – Sokol Konice  –  4 : 2 (1 : 0)

Sestava:  Kružík-2 – Glac-3; Zelinka-2; Sroka-3; Polčák-2

Marinka-2; Planý-1; Kubánek-2; Bartoš2,5 – Petrík-3;

Nedoma-4 // Planý Seb.-2; Sláma-2

Branky:  3x – Planý Sam.; 1x – Bartoš

Komentář: Jako jasný favorit jsme nastupovali do utkání s Konicí. První poločas tomu i odpovídal. Měli jsme stálou herní převahu a jen horší produktivita v zakončení nás nepustila do výraznějšího než jednobrankového vedení. O to se postaral velmi dobře a s chutí hrající Sam. Planý, který využil menší koncentrace obrany soupeře a po brilantní slalomu přesně zakončil. Soupeř toho příliš neukázal a jen v úvodu zápasu se dostal k ojedinělým střeleckým pokusům, se kterými si však náš brankář snadno poradil. Stejný scénář jsme očekávali i ve druhém poločase, ale úvod nám vyrazil dech. Po třiceti vteřinách hry hosté dokázali vyrovnat a za další dvě minuty jsme již prohrávali. S klukama takový úvod pořádně otřásl a dobrou čtvrthodinku se „hledali, ale nepřestali bojovat a to se nakonec vyplatilo. Vyrovnání jsme se dočkali z penalty, kterou bezpečně proměnil Sam. Planý a do vedení jsme šli po pohotové dorážce Bartoše, který nejrychleji reagoval na vyraženou střelu a z blízka skóroval. O nejhezčí branku se potom v závěru postaral opět Sam. Planý, když se dalekonosnou střelou trefil do horního růžku branky soupeře a zkompletoval hattrick.

Celkové hodnocení:   průměrný výkon

Pak, že to nejde

SOKOL Čechovice – FK Jeseník  –  0 : 4 (0 : 3)

Sestava:  Kružík-1 – Glac-2; Sroka-2; Zelinka-2; Polčák-2

Petrík-2,5;Bartoš-1,5;Kubánek-1,5;Planý-1,5

Oříšek-2; Nedoma-3,5//Marinka-2

Branky:   2x – Bartoš, 1x Kubánek, Petrík

Komentář: Co se nám nedařilo v posledních zápasech, to jsme předvedli v Čechovicích. Fotbal v pohybu, s dobrou kombinační hrou a častým a důrazným zakončením. Když k tomu přičteme spolehlivý výkon v obranné činnosti a bezchybný výkon brankáře, vyjde nám přesvědčivé a zasloužené vítězství. Ale k zápasu.

Od počátku utkání bylo zřejmé, že máme navrch. Míč jsme měli daleko častěji pod kontrolou a dobrou kombinační záložní řady jsme si vytvářeli dostatek střeleckých příležitostí. Především naše pravá strana byla neustálou hrozbou soupeřově brance. Agilní Bartoš těžil z dobré hry záložní řady a často se dostával k zakončení. Zákonitě pak přišly i branky a v první půli nejdříve dvakrát Bartoš a pak Kubánek dostali naše mužstvo do uklidňujícího tříbrankového vedení. Ve druhém poločase se obrázek hry téměř nezměnil. Měli jsme hru pod kontrolou a jen ojedinělé brejky soupeře udržovaly naše obránce v pohotovosti. Opět jsme si vytvořili spoustu střeleckých možností, ale již menší „hlad“ po dalších gólech uchránil domácí tým od většího přídělu. Gólovou tečku tak přidal Petrík, který pohotově zakončil jednu z mnoha křídelních akcí našeho mužstva.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý kolektivní výkon

Bez nasazení a bojovnosti

FK Jeseník – FK Zábřeh  –  1 : 1 (1 : 1) na penalty 2 : 3

Sestava:  Kružík-5 – Glac-4; Sroka-3,5; Zelinka-2; Polčák-5

Časta-4; Bartoš-4; Kubánek-2,5; Planý Sam.-5

Nedoma-5; Oříšek-3 // Sláma-3; Márinka-2;

Planý Seb.-3; Vencálek-2

Branky:   1x – Vencálek

pok.kopy dali – Kubánek, Bartoš

nedali – Zelinka, Polčák, Vencálek

Komentář: K dalšímu soutěžnímu zápasu přijel do Jeseníku poslední Zábřeh a papírově to měla být snadná záležitost domácího a vedoucího týmu. Jenže nebyla a nakonec jsme soupeři vcelku „bez boje“ odevzdali dva body. Ale k zápasu.

Začalo se s hodinovým zpožděním a vcelku podle očekávání. Měli jsme stálou převahu, ale úvodní dobré příležitosti (Nedoma) jsme neproměnili. A jako bychom nevstřelením gólu ztratili „šťávu“. Hráli jsme pomalu, nepřesně, bez důrazu a nasazení. Přesto jsme vstřelili vedoucí branku, když se Vencálek šikovně uvolnil ve vápně soupeře a technickou střelou na zadní tyč nás dostal do vedení. Ani vstřelená branka nás však neprobudila a dál jsme předváděli bezkrevný výkon, čímž jsme si říkali o potrestání. A to skutečně přišlo a bylo důsledkem série navazujících chyb několika hráčů. Nejdříve nakopnutý míč přeskočil Glace, jehož špatně zajišťoval Sroka, jenž již nestačil doběhnout soupeřova hráče, který vystřelil a jeho slabá rána prošla našemu brankáři školácky přes prsty do branky.

Druhý poločas nabídnul prakticky stejný obrázek. Opět naše platonická převaha a občasné brejky soupeře. Přes některé příležitosti se skóre zápasu již nezměnilo a šlo se na penalty. A tady náš zmar vyvrcholil. Z pěti pokusů jsme hned třikrát chybovali a soupeř se tak mohl radovat z nečekaného zisku. Závěrem bych chtěl poděkovat klukům  mladších žáků, kteří nám obětavě pomáhají a přesto, že je čekal ještě jeden zápas, odevzdali svá maxima.

Celkové hodnocení:   tragický výkon