Archiv pro rubriku: Žáci U-13

Ohlédnutí za podzimem: mladší žáci U-13

S velkou nejistotou a obavami jsme očekávali účinkování kategorie mladších žáků U-13 v nejvyšší lize SpSM. Jedná se o „kritický“ ročník 2011 s nevelkým výběrem kvality i kvantity v našem regionu. Podle očekávání tento tým na podzim prohrál většinu svých utkání. Jak se předpokládalo, výkonnostní rozdíl v některých zápasech byl propastný. Bilance 2-0-13 a skóre 37:135 nevypadá na papíře úplně dobře. A přesto máme z jesenické „třináctky“ velkou radost. Proč? Protože z otloukánka, kterému někteří prorokovali, že tu soutěž ani nedohraje a po podzimu se rozpadne pod tíhou drtivých porážek, vybudovali trenér Honza Zrník s asistentem Danem Krézkem fungující stmelený tým. Tým nadšený pro hru, schopný odolávat neúspěchům a připravený po každé prohře znovu vstát a jít dál. A to je víc, než sebelepší umístění v tabulce.

Pokračování textu

Žáci FK Jeseník postupují mezi elitu

Tým U/15 je vítězem krajského přeboru v sezoně 2022/23

Do elitní skupiny dvaatřiceti nejlepších klubů z celé Moravy se od nové fotbalové sezony 2023/24 zařadí také FK Jeseník. Řeč je o žákovských kategoriích, které díky prvenství starších žáků v letošním krajském přeboru získaly vstupenku do moravských soutěží SpSM.

Abychom správně pochopili tento veleúspěch: Starší žáci U/15 a U/14 budou od nové sezony hrát druhou nejvyšší ligu v rámci soutěží ČR. A mladší žáci U/13 a U/12 dokonce tu úplně nejvyšší.

Starší žáci U/15 a U/14 budou od nové sezony hrát druhou nejvyšší ligu v rámci soutěží ČR a mladší žáci U/13 a U/12 dokonce tu úplně nejvyšší.

Pokračování textu

Ondrášovka cup U-13

Mladší žáci FK Jeseník v 1. kole Ondrášovka cupu hraného dnes ve Chválkovicích:

JESENÍK – SLAVONÍN 2 : 0

JESENÍK – UNIČOV 0 : 2

JESENÍK – HRANICE 3 : 0

JESENÍK – RÝMAŘOV 3 : 0

JESENÍK – CHVÁLKOVICE 3 : 0

FK Jeseník U-13 obsadil 2. místo a postupuje do druhého kola.