Archiv pro rubriku: Dorost U-19

Dorost v sobotu s Bělou

Pro jesenické mužstvo mužů je následující víkend posledním volným. Pak už budou následovat týden co týden přípravné zápasy, na které hned naváže jarní sezona trvající až do 18.června.

Tuto sobotu sehrají své první přípravné utkání naši dorostenci, kteří se od 15 hodin střetnou s muži Bělé pod Pradědem.

Program – stadion Jeseník: SOBOTA 18. 2. 2023

10:00 JAVORNÍK – JINDŘICHOV VE SLEZSKU

13:00 SUPÍKOVICE – VELKÉ KUNĚTICE

15:00 BĚLÁ p.P. – JESENÍK dorost U-19

Sobotní program

Muži odehrají přípravné utkání s Velkými Losinami, které se mělo hrát před týdnem. Dorostenci se střetnou s muži Bělé pod Pradědem.

Sobota 5. 3. 2022

JESENÍK – VELKÉ LOSINY (10:30)

JESENÍK U/19 – BĚLÁ p.P. (13:30)

Jeseník – Kozlovice 4:3 (1:3)

Velký obrat po bojovném a kolektivně zodpovědném výkonu ukázali naši dorostenci v prvním domácím utkání nové sezony.

Pro naše dorostence má tohle být překlenovací sezona, aby se mladí zapracovali, nasbírali zkušenosti a otrkali se proti starším a statnějším soupeřům. Po dvou kolech ale můžeme konstatovat, že Jeseník bude dost možná schopen s každým hrát vyrovnanou a otevřenou partii. Ukázal to hlavně druhý domácí zápas proti kvalitnímu soupeři z Kozlovic.

Po odchodu individualit a rozdílových hráčů Krézka, Kmínka a Červeňáka do Šumperka, který se stal ligovým, panovaly trochu obavy z toho, jak budou vypadat výkony jesenického dorostu v krajském přeboru. Paradoxně však ztráta klíčových opor mohla ostatním prospět – mužstvo působí týmově, nikdo se nespoléhá na schopnosti jednotlivců, všichni bojují jeden za druhého. Proti Kozlovicím to ovšem chtělo ještě pořádný kus štěstí. Po prvním poločase hosté vedli 3:1 a zahodili řadu dalších šancí – což ovšem platí i o Jeseníku.

Po změně stran předvedli domácí velkou jízdu s velkolepým obratem. K vidění byl oboustranně výborný fotbal. Hosté po dvaceti minutách vedli 3:0 a zdálo se, že mají utkání zcela pod kontrolou. Možná pak ale z jejich strany došlo k podcenění situace, každopádně domácí nakopl gól Samuela Planého před přestávkou. Vrcholným číslem utkání byl na začátku druhé půle úchvatný zápis Jirky Kubánka, který pumelicí z dálky zařídil kontaktní branku. V 73. vyrovnal Matěj Valíček a šest minut před koncem přišla již vítězná trefa Adama Polčáka.

Bude zajímavé sledovat další počínání tohoto týmu, který nemá co ztratit a může i dál příjemně překvapovat.

Nové Sady – Jeseník 3 : 3 (na penalty 4 – 3)

Naši dorostenci v sobotu odpoledne vstoupili do krajského přeboru remízou v Nových Sadech. Stejně jako muži doma s Rapotínem pak prohráli na penalty.

Před sezonou došlo k velké obměně kádru a v podstatě až na pár výjimek budeme hrát soutěž kategorie U-19 s mladším dorostem U-17. Do druhé ligy postupující Šumperk posílila trojice hráčů ročníku 2003 (Červeňák, Kmínek, Krézek), pro které to bude kvalitní zkušenost. Další starší hráči Dřímal a Latzel začali nastupovat v I.B třídě za muže Žulové. V kádru jesenického dorostu tak zůstávají ze starších hráčů pouze stoper Sytař a brankáři Malysa a Duda, přičemž s Malysou se více počítá jako s dvojkou do kádru mužů.

Z výše uvedeného vyplývá, že od perspektivního dorosteneckého týmu v letošní sezoně nečekáme žádné velké výsledky. Pod vedením trenérské dvojice Tomáš Janovský – Karel Cundrla ovšem Jeseník U-19 potěšil solidním výkonem v olomouckých Nových Sadech, odkud si odvezl bod za remízu 3:3. Domácí vedli v průběhu první půle 2:0, těsně před přestávkou ale snížil Valíček. V druhém poločase byl Jeseník lepší. Krásnou střelou z dálky vyrovnal Kubánek. Pak sice domácí znovu získali vedení na svou stranu, ale v 76. minutě stanovil konečný výsledek Nedavaška střelou zpoza šestnáctky.

V penaltách byli šťastnější domácí a připsali si druhý bonusový bod. Za týden čeká naše dorostence první domácí utkání s Kozlovicemi.

Kádr dorostenců pro podzimní sezonu 2021:

Ročník 2003: Václav Duda, Jan Malysa, Matěj Sytař, Jan Valíček.
Ročník 2004: Marian Bartoš, Dominik Kružík, Samuel Planý.
Ročník 2005: David Bár, Jakub Glac, Lukáš Hlobil, Nikolas Kočica, Jiří Kubánek, Adam Polčák, Alexandr Sedlák, Matěj Valíček, Jakub Vonc.
Ročník 2006: Vojtěch Nedavaška, Isidor Petrík, Martin Říha, Patrik Straka.