Nové Sady – Jeseník 3 : 3 (na penalty 4 – 3)

Naši dorostenci v sobotu odpoledne vstoupili do krajského přeboru remízou v Nových Sadech. Stejně jako muži doma s Rapotínem pak prohráli na penalty.

Před sezonou došlo k velké obměně kádru a v podstatě až na pár výjimek budeme hrát soutěž kategorie U-19 s mladším dorostem U-17. Do druhé ligy postupující Šumperk posílila trojice hráčů ročníku 2003 (Červeňák, Kmínek, Krézek), pro které to bude kvalitní zkušenost. Další starší hráči Dřímal a Latzel začali nastupovat v I.B třídě za muže Žulové. V kádru jesenického dorostu tak zůstávají ze starších hráčů pouze stoper Sytař a brankáři Malysa a Duda, přičemž s Malysou se více počítá jako s dvojkou do kádru mužů.

Z výše uvedeného vyplývá, že od perspektivního dorosteneckého týmu v letošní sezoně nečekáme žádné velké výsledky. Pod vedením trenérské dvojice Tomáš Janovský – Karel Cundrla ovšem Jeseník U-19 potěšil solidním výkonem v olomouckých Nových Sadech, odkud si odvezl bod za remízu 3:3. Domácí vedli v průběhu první půle 2:0, těsně před přestávkou ale snížil Valíček. V druhém poločase byl Jeseník lepší. Krásnou střelou z dálky vyrovnal Kubánek. Pak sice domácí znovu získali vedení na svou stranu, ale v 76. minutě stanovil konečný výsledek Nedavaška střelou zpoza šestnáctky.

V penaltách byli šťastnější domácí a připsali si druhý bonusový bod. Za týden čeká naše dorostence první domácí utkání s Kozlovicemi.

Kádr dorostenců pro podzimní sezonu 2021:

Ročník 2003: Václav Duda, Jan Malysa, Matěj Sytař, Jan Valíček.
Ročník 2004: Marian Bartoš, Dominik Kružík, Samuel Planý.
Ročník 2005: David Bár, Jakub Glac, Lukáš Hlobil, Nikolas Kočica, Jiří Kubánek, Adam Polčák, Alexandr Sedlák, Matěj Valíček, Jakub Vonc.
Ročník 2006: Vojtěch Nedavaška, Isidor Petrík, Martin Říha, Patrik Straka.