Jeseník – Rapotín 0 : 0 (penalty: 5 – 6)

Nejprve trocha statistiky: za poslední dva roky odehrál Jeseník pět remízových zápasů. A pětkrát prohrál na penalty. V této sezoně doma ze tří zápasů bez výhry. Takže ztracené body holt pojedeme loupit za týden do Mohelnice.

Bez Křivohlávka, Cekurase, Vavrače, Kysely a Břízy šel Jeseník do utkání s posledním Rapotínem. Na stoperském postu se objevil Mlynář, který po dvou letech oprášil kopačky a hrál ruskou ruletu se svým kolenem. To vydrželo a Broňovy zkušenosti hrály velkou roli v obranné činnosti mužstva.

Právě poctivá defenzíva bylo to, co „zdobilo“ oba týmy. Naopak nedostatek odvahy a kreativity směrem dopředu přinesly rozpačitý dojem z prvního poločasu, v němž vynikla jen nebezpečná střela hostujícího Ondráčka, který dělovkou o chlup nenašel Červenkovu šibenici.

Zatímco první dějství příliš fotbalového nenabídlo, po změně stran hlavně domácí zvýšili intenzitu a připravili si největší gólovou šanci, v níž Mráz těsně minul odkrytou rapotínskou branku. Gól na kopačce měl i Planý – v dobré pozici mu ale střela vůbec nesedla a skončila mimo. Hosté zahrozili v závěru z volného přímého kopu, kdy prudký centr z pravé strany prosvištěl přeplněným jesenickým brankovištěm a mnoho nechybělo, aby ho někdo tečoval do sítě.

Jeseník v předchozích dvou domácích zápasech inkasoval po třech gólech, tentokrát to dozadu zvládl a Červenka si vlastně ani nepřipsal pořádný zákrok. Totéž ovšem platí o Maxovi v rapotínské brance, který v předchozích třech utkáních lovil balon z branky jedenáctkrát.

A tak chvíle obou gólmanů měly přijít až v penaltovém rozstřelu. A Jeseník to po týdnu znovu nezvládl. Ve druhé sérii Max vychytal Kutala. Pak sice Červenka jednu penaltu vystihl a tak se prodlužovalo, ale zatímco rapotínští střelci byli stoprocentní, za Jeseník v sedmé sérii neproměnil Janíček a tak druhý bod z utkání bere Rapotín.

Sestava: Červenka – Bráblík, Janíček, Mlynář, Tulis – Planý, Mráz, Minka, Plhák, Zrník – Kutal.

Jesenické penalty proměnili: Planý, Mráz, Mlynář, Bráblík, Tulis. Neproměnili: Kutal, Janíček.