Ohlédnutí za víkendem

V uplynulém víkendu se našim týmům nedařilo tak jako před týdnem, když muži i oba dorostenecké týmy vyšly bodově na prázdno. Naopak se stoprocetní bilancí se ze Šternberka vrátili oba žákovské celky. V kategorii benjamínků se dařilo mladší přípravce U-9 a naši starší benjamínci v pondělí přehráli Lipovou. Z osmi odehraných utkání má klub bilanci pěti výher a tří porážek.

MUŽI – divize                                                                                     Petrovice – Jeseník 2 : 0                                                                   Sestava:  M. Vrána – M. Furik, B. Mlynář, D. Macura, J. Vavrač (73. V. Novák) – P. Navrátil, J. Minka, J. Karakasidis, L. Woitek – P. Kysela, A. Bříza (84. M. Hanzlík)

Po třech vítězstvích Jeseník nebodoval v Petrovicích. Na těžkém terénu se příliš fotbal hrát nedal, a tak to nebylo vůbec pohledné utkání pro diváka. Po nepovedené první půli se hra v druhém dějství zlepšila, ale po dvou brankách Klimeše jsme podlehli Petrovicím 0:2. V závěru ještě dostal červenou kartu Mlynář a oslabil tým minimálně pro příští zápas. V tabulce Jeseník klesl na 11. místo.

Starší dorost U-19 – divize                                                               Jeseník – Valašské Meziříčí 1 : 2                                                     Branka: Gnida                                                                                   Sestava: Pastucha – Nečesal, Janíček,  Cekuras, Formánek, – Planý, Bartošek, Mráz, Gnida – Prachař, Táborský. Střídal:   Žemba. Trenér: Vyvážil

Ačkoliv dorostenci nestačili na soupeře, předvedli velmi kvalitní výkon. Po první půli sice prohrávali 0:2, ale prakticky celý zápas soupeře tlačili a vytvořili si mnoho šancí. Kontaktní gól však přišel až  v 85. minutě, kdy se zpoza vápna prosadil Gnida. Dorostenci však stále drží naději na titul a jsou na druhém místě hned za Hranicemi, kam zavítají tento týden.

Mladší dorost U-17 – divize                                                              Jeseník – Valašské Meziříčí 1 : 4 (0 : 3)                                           Branka: Linhart                                                                                 Sestava: Bašný – Vícha, Balčirák, Kmínek, Sekanina – Horák, Bráblík, Nečesal, Dostál, Daniel – Kozub. Střídali: Linhart, Cekuras. Trenéři: Cundrla, Bašný

Dorostenci i přes prohru nezanechali na hřišti špatný dojem. V prvním poločase dostali tři góly během pěti minut a dlouho se nedařilo dostat do tempa. Ve druhém poločase přicházely šance, ale ne branky, a tak ještě hosté přidali čtvrtý gól. Snížení přišlo příliš pozdě, až dvě minuty před koncem a už nebyl čas přidat další branky. Mladší dorostenci zůstávají v tabulce divize na předposledním místě.

Starší žáci U-15 – krajský přebor                                                   Šternberk – Jeseník 2 : 4 (2 : 2)                                                       Branky: Tulis 2x, Latzel, Bouchal                                                   Sestava: Malysa – Sedlák, Latzel, Tulis, Kmínek – Bouchal, Švajda, Bartoš, Kopecký – Planý, Vajda. Střídali: Plšek, Sroka, M. a A. Pudilovi. Trenér: Malysa

Na zmenšené umělé trávě ve Šternberku se starším žákům v první půli vůbec nic nedařilo a brzy prohrávali 0:2. Do poločasu se však podařilo vyrovnat a na začátku druhé půle vstřelit vítězný gól z kopačky Bouchala. V závěru ještě pečetil výhru Tulis a v zápase dvou rozdílných poločasů si tým trenéra Malysy připsal tři body a posunul se na 6. místo.

Mladší žáci U-13 krajský přebor                                                   Šternberk – Jeseník 0 : 16 (0 : 8)                                                     Branky: Sroka 5x, Pudil M. 3x, Pudil A 2x, Špelda 2x, Bár 2x, Kubánek 1x, Hlobil 1x.                                                                       Sestava: Vajda – Bár, Formánek, Glac, Hlobil, Ondrejkovič, A.Pudil, Špelda, Sroka, Valíček, Kubánek, M.Pudil, Černoch, Polčák, Bartoš, Planý, Šimčík. Novák. Trenér: Salva.

Soupeř byl slabý a tak to byla exhibice v podání mladších žáků. Už po deseti minutách to bylo 4:0 z pohledu hostů a bylo prakticky rozhodnuto. Mladší žáci ztratili v průběhu podzimu pouze jediný bod a vedou krajskou soutěž.

Starší přípravka U-11 – okresní přebor                                           Lipová – Jeseník 1 : 8 (0 : 2)                                                      Branky: Planý 2x, Oříšek 2x, Zelinka 2x, Kasal 1x, Anchundia 1x Sestava: Machů – Plšek, Oříšek, Černý, Zelinka, Marinka, Žitňanský, Planý, Sytař, Galík, Kasal, Vrána, Steiger, Anchundia.

Mladší přípravka U-9 – okresní přebor                                           Mikulovice – Jeseník 5 : 12. Branky: Gajdoš 6x, Sedláček 3x, Bernatík 1x, Plachetka 1x, Kanalik 1x.                                               Řetězárna – Jeseník 1 : 9. Branky: Gajdoš 5x, Plachetka 1x, Sedláček 1x, Čagánek 1x, Drochýtek 1x.