V sobotu s Valašským Meziříčím

V sobotu, tentokrát už ve 14:30, se utká naše mužstvo na domácím stadionu s nejtěžším možným soupeřem. Lídr divize TJ Valašské Meziříčí si jede do Jeseníku pro body, které ztratil v minulém kole doma s Hranicemi. A před naším mužstvem stojí výzva potrápit favorita a zkřížit mu jeho bodové plány.

Jedině maximálně odhodlaný a soustředěný výkon celého mužstva může vést k úspěchu proti velmi kvalitnímu soupeři. Na hřišti dnes neuvidíme jednu z opor mužstva Mlynáře, který se v posledních týdnech našel na stoperské pozici a patřil ke strůjcům úspěšných výsledků. Jenže v minulém nepříliš povedeném utkání v Petrovicích uviděl červenou kartu a od středeční disciplinárky vyfasoval jednozápasový trest. „Zatím nevím, jak sestavu poskládáme a kdo nahradí Broňu Mlynáře v obranné čtveřici. Variant je několik, na rozhodnutí je ještě čas,“ řekl ve čtvrtek trenér Petr Ševčík.

Na marodce i nadále zůstává Patrik Plhák, drobná zranění řešili v týdnu Jan Vavrač a David Macura, ale oba by měli být připraveni. „Čeká nás těžký soupeř a určitě s nimi nebudeme hrát otevřený fotbal. Oni přijedou jako favorit, který v minulém kole prohrál, takže chtějí ten neúspěch odčinit. Určitě budeme hrát více zezadu a uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet,“ dodal trenér Ševčík.

O soupeři

Vedoucí tým divize v minulém kole vůbec poprvé prohrál, navíc na domácím hřišti v derby s Hranicemi a tento nezdar budou chtít hosté, coby papírový favorit dnešního zápasu, odčinit bodovým ziskem. Valmez v minulých sezonách vedl jako hlavní trenér např. bývalý reprezentant Martin Kotůlek a nyní je na lavičce Valašského Meziříčí Michal Kovář, další osobnost z prvoligové Sigmy. Historie valašskomeziříčského fotbalu sahá až do roku 1925, kdy byl založen SK Valašské Meziříčí. Poprvé se klub v divizi ocitl už těsně po válce. V současnosti působí Valmez v divizi již desátou sezonu v řadě.

Utkání FK JESENÍK – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ se hraje v sobotu 15.10.2016 od 14:30 hodin.