V sobotu s Dolním Benešovem

Třetí jarní kolo k nám přivádí třetí tým aktuální divizní tabulky. FC Dolní Benešov je na jaře zatím bez bodu – o to větší motivaci budou hosté v Jeseníku mít.

Naše mužstvo na úterním hráčském hodnocení rozebralo šumperskou porážku, ale už se soustředí na sobotní zápas proti Dolnímu Benešovu. S opatrným tréninkem již začal Pavel Kysela, nejistý je start Honzy Minky. K dispozici již bude Bronislav Mlynář a trenér také zvažuje zařazení Jiřího Mráze do sestavy. Rozhodnutí o základní jedenáctce padne po pátečním předzápasovém tréninku.

Jeseník je na domácím hřišti šestým nejlepším týmem v divizi, zatímco v tabulce venkovních zápasů nám patří s pouhými čtyřmi body předposlední místo. Také první dvě jarní kola ukázala zásadní rozdíl ve hře našeho mužstva doma a venku. Kvalitní, útočný a rychlý fotbal na domácím hřišti proti Opavě (výhra  2:1) a opatrná, nedůrazná a beznápaditá hra v Šumperku (prohra 1:3). Věřme, že v sobotu bude zase platit domácí pravidlo…

Dolnímu Benešovu se nepodařil vstup do jarní sezony, když prohrál na hřišti vedoucího Valašského Meziříčí 1:2 a následně nestačil ani doma na Hranice (1:3).  „Na podzim jsme s nimi sehráli dobré utkání, určitě jsme měli na to, abychom u nich bodovali,“ vzpomněl první vzájemný zápas trenér Petr Ševčík. Jeseník v Dolním Benešově po slušném výkonu prohrál 1:2.

Utkání FK JESENÍK – FC DOLNÍ BENEŠOV se hraje v sobotu 1. dubna 2017 od 15:30 hod.