Pustá Polom – Jeseník 2 : 3

Vítězstvím v závěrečném utkání rozhodl Jeseník nejen o tom, že ve své historicky první divizní sezoně obsadí vynikající 6. místo, ale také o sestupu našeho nedělního soupeře.

Souboj dvou nováčků uzavíral divizní sezonu společně s dalšími třemi zápasy, v nichž se mělo na dálku rozhodnout o třetím sestupujícím. Zatímco Jeseník rozhodl o své záchraně už o týden dříve výhrou v Nových Sadech, domácí Pustá Polom potřebovala ještě bodovat. Dal se tedy očekávat velký nástup a tlak na jesenickou branku, ale ten kupodivu nepřišel. Hře domácích chyběla základní záchranářská ingredience, a tou je bojovnost a maximální nasazení. Hosté je v tomto směru předčili a zaslouženě odjeli se třemi body, i když dvakrát prohrávali.

Trenér Ševčík naposledy usedl na jesenickou lavičku, na kterou posadil i tradiční opory Woitka s Vavračem, aby mohl dát prostor méně vytíženým hráčům. Jeseník byl aktivnější a jeho hra působila uvolněným, chvílemi až bezstarostným dojmem. Z čiré fotbalové radosti se zrodilo několik podivuhodných momentů a parádiček, včetně elegantních „nůžek“ Martina Hanzlíka.

Do vedení šla ale domácí družina, po centru z pravé strany se prosadil z blízka hlavou Černohorský. Jeseník vyrovnal z rohového kopu, když Macura vletěl na Minkův rohový kop a rovněž hlavou se nemýlil. Do třetice ze vzduchu se v prvním poločase znovu prosadili domácí – Černohorský usměrnil dlouhý nákop za Pastuchova záda a svým druhým gólem vrátil domácím vedení. Spravedlivé poločasové vyrovnání obstaral na jesenické straně v poslední minutě Řezníček, který výstavní technickou ranou z pětadvaceti metrů obstřelil zeď a trefil přesně k tyči.

Druhý poločas přinesl úpadek fotbalové kvality na straně hostí, kteří se nemohli dostat do rytmu a ocitli se pod tlakem. Pastucha se blýskl fantastickým zákrokem na čáře a i v dalších minutách se mezi tyčemi nenudil. Jistou bohorovnost v jesenické hře podtrhla nečekaná rošáda, kdy se střídající Woitek postavil do stoperské dvojice s Karakasidisem a Macura si šel dopředu zahrát svou životní roli divizního kanonýra: v 79. minutě Vavrač chytře obelstil na křídle dva protihráče, našel před brankou Macuru, který si položil obránce a nekompromisně zavěsil – 2:3.

Závěrečný tlak domácího mužstva vyrovnání nepřinesl. Přitom právě gól na 3:3 mohl Pustou Polom zachránit. V souběžně hraném utkání Nové Sady vyrovnaly v Novém Jičíně dvě minuty před koncem, čímž zachránily divizi na úkor Pusté Polomi.

FOTOGALERIE

Branky: 13. A. Černohorský, 43. A. Černohorský – 27. D. Macura, 45. J. Řezníček, 79. D. Macura.

Sport-Club Pustá Polom: P. Štencel – J. Romaněnko, T. Hradský, P. Pomp (63. R. Vítek), A. Černohorský,R. Jašek, L. Kužel, M. Hradský, R. Kuděla, M. Minařík (70. A. Blucha), P. Žůrek (85. L. Poštulka)
FK Jeseník: J. Pastucha – V. Keltner, J. Karakasidis, D. Macura, J. Řezníček – M. Hanzlík (66. J. Vavrač), B. Mlynář, J. Minka, P. Kysela – A. Bříza (90. P. Plhák), P. Navrátil (53. L. Woitek).
ŽK: 84. A. Černohorský – 57. J. Minka , 58. J. Řezníček .
Počet diváků: 132.
Rozhodčí: Cieslar Ondřej – Slaminka Jozef, Trigas Paskal.