Zábřeh – Jeseník 2 : 5

Utkáním Zábřehu a Jeseníku byla odstartována krajská mini-liga dorostenců, do které se zapojily čtyři nejlepší týmy po podzimní části nedohrané sezony krajského přeboru.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Po vydatných deštích nevpustila správa zábřežského stadionu mužstva na hlavní travnatou plochu, a tak se utkání hrálo na „umělce“. Menší rozměry hřiště určily podobu zápasu, který se vyznačoval řadou osobních soubojů s přehuštěným prostorem před oběma šestnáctkami. Po vyrovnané úvodu se do vedení dostali hosté, když Tulis vysunul na křídle Červeňáka, jeho centr sklepl za sebe Horák a z druhé vlny nabíhající Krézek trefil k tyči. Za chvíli už to bylo 0:2, když Kašníkův pokus obrana zblokovala, ale odražený míč vrátil do sítě Červeňák. Domácí snížili po rychlém brejku a vyhraném hlavičkovém souboji. Ještě do poločasu si Jeseník vzal zpět dvoubrankový náskok: Horák zatočil rohový kop na zadní tyč a balon proletěl k překvapení všech až do sítě. Hosté se snažili kontrolovat hru, ale těsně před přestávkou se ocitli pod tlakem soupeře a brankář Bašný třemi výtečnými zákroky podržel svůj tým.

V druhém poločase se hra odvíjela především mezi šestnáctkami. V 62. minutě byl brankářem faulován Krézek a nařízenou penaltu proměnil Filip Kmínek – 1:4! Zábřeh odpověděl za chvíli ze standardky, ale poslední slovo měli hosté, když Horák nádhernou kolmicí vysunul opět Filipa Kmínka, který svůj nájezd chladnokrevně zakončil.

Naši dorostenci vyhráli první kolo červnové soutěže, která má být malou náhradou za zrušenou sezonu. Utkání Bohuňovice – Mohelnice bylo kvůli promočenému hřišti odloženo. Jesenickou „devatenáctku“ čeká v sobotu 13. června druhé utkání doma s Mohelnicí a v závěrečném kole se střetne 21. června v Bohuňovicích.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Branky: Kmínek F. 2, Krézek, Červeňák, Horák

Sestava Jeseník U-19: Bašný (46. Kružík) – Kmínek P., Sytař, Tulis, Bartoš – Kašník, Horák, Marek, Krézek, Kmínek F. – Červeňák. Střídali: Latzel, Dřímal, Nedoma.